fbpx

DEUS a Digitálna koalícia budú spolupracovať vo vzdelávaní verejnej správy

Reklama
Zdroj foto: digitalnakoalicia

Združenie DataCentrum elektronizácie územnej samosprávy Slovenska (DEUS) a iniciatíva Digitálna koalícia (DK) – Národná koalícia pre digitálne zručnosti a povolania SR podpísali memorandum, ktorého cieľom je zaistiť vzájomnú spoluprácu pri elektronizácii výkonu verejnej moci. Združenie o tom informovalo vo štvrtok.

Spresnilo, že spoluprácu zamerajú najmä na edukáciu a vzdelávanie v digitálnych zručnostiach, uskutočnenie spoločných projektov, ale pôjde aj o vzájomnú výmenu skúseností a inšpirácií, ktoré súvisia s digitalizáciou samosprávy a štátnej správy.

DEUS prevádzkuje informačný systém DCOM, ktorý používajú pracovníci miestnych úradov či samospráv. S jeho pomocou ponúkajú obce a mestá takmer 140 elektronických služieb pre občanov aj podnikateľov.

Združenie pre agendu samospráv poskytuje pravidelné osobné školenia a webináre. Cieľom je tiež dodržiavať súlad so zákonom. „Zlepšovanie digitálnych zručností a šírenie osvety o zákone o eGovernmente je kľúčové ako dnes, tak aj pre fungovanie do budúcnosti,“ uviedla výkonná riaditeľka združenia Katarína Vladár Lešková. Doplnila, že vzdelávanie po novom uskutočňujú v koncepte Akadémia samosprávy.

„Testovaním získame potrebný prehľad o stave digitálnych zručností zamestnancov, ktorým v spolupráci so združením DEUS ponúkneme bezplatnú vzdelávaciu platformu, ktorá im umožní si potrebné vedomosti doplniť,“ uviedol predseda iniciatívy Mário Lelovský.

Jedným z prvých projektov, na ktorom bude združenie a DK spolupracovať, je zlepšovanie zručností ohrozených skupín zamestnancov vo verejnej správe. Pre nich na jún pripravujú spoločný webinár na tému eSlužieb samosprávy.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie