fbpx

Do PS vstupuje odborník na digitalizáciu Ján Hargaš, zamerať sa chce na elektronizáciu štátnych služieb a podporu digitálnych zručností

Reklama
Zdroj foto: progresivne.sk

Do Progresívneho Slovenska vstupuje odborník na digitalizáciu Ján Hargaš. V PS je dôraz na úspešnú digitalizáciu prítomný od začiatku, Hargaš posilní špičkový tím, vyhlásil predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka.

Vážim si, že ďalší odborník, ktorý robil kľúčové reformy v štátnej správe, verí hodnotám PS, a chce s nami ponúknuť riešenia pre budúcnosť Slovenska. Digitalizácia je nutnou podmienkou toho, aby sme boli úspešní v Európe 21. storočia. Treba ju však robiť poriadne a odborne, nie atómovkami,” vyhlásil Šimečka.

Podpredseda hnutia Michal Truban ocenil, že Hargaš nestratil motiváciu pracovať pre štát napriek nútenému koncu na poste štátneho tajomníka.

Digitalizácia je kľúčová agenda pre budúcnosť Slovenska. Pre budúcnosť nášho priemyslu, ekonomiky, lepšieho školstva aj zdravotníctva. Chcel by som, aby štát a politici konečne dokázali občanov niečím prekvapiť aj pozitívne. S príchodom Jana Hargaša máme ešte silnejší tím, pripravený od prvého dňa, ako dostaneme príležitosť, pracovať na riešeniach, ktoré prinesú reálny úžitok občanom aj firmám,” uviedol Truban.

Digitálna transformácia hospodárstva a spoločnosti so sebou podľa Jána Hargaša prináša výzvy v podobe meniacich sa obchodných modelov v ekonomike, zmien na pracovnom trhu aj v očakávaných zručnostiach. Načrtol tiež oblasti, na ktoré sa chce v digitalizácii zamerať.

Ak dokážeme správne uchopiť trendy, digitalizácia môže byť pozitívnym impulzom pre slovenskú ekonomiku a spoločnosť. Je však nevyhnutné, aby štát prinášal kvalitné elektronické služby a aby zabezpečil ich kybernetickú bezpečnosť. Miera rozvoja digitálnych zručností bude definovať budúcnosť krajiny, preto je dôležité, aby mali všetci férový prístup ku výhodám, ktoré so sebou digitálna transformácia prináša,” uzavrel Hargaš.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie