fbpx

Generálnym riaditeľom SEPS sa po odchode Petra Dovhuna stal Jaroslav Vach

Reklama
Zdroj foto: sepsas.sk

Novým predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy (SEPS) sa po odchode Petra Dovhuna na ministerstvo hospodárstva stal Jaroslav Vach. Ten už viedol SEPS na prelome rokov 2020 a 2021, informovala v utorok SEPS.

Predstavenstvo SEPS pôsobí od 16. mája 2023 v zložení predseda predstavenstva Jaroslav Vach, podpredseda predstavenstva Marián Širanec a členovia predstavenstva Miroslav Janega a Martin Riegel.

„Prioritou nového vedenia SEPS je aj naďalej zabezpečovať spoľahlivosť a bezpečnosť prevádzky prenosovej sústavy a pripraviť ju na budúce výzvy. Za kľúčovú považujeme v našej ďalšej práci kontinuitu v naštartovaných procesoch efektívneho a transparentného hospodárenia, ako aj v implementácii najmodernejších technológií, dekarbonizácie a v budovaní kvalitného tímu,“ povedal Vach.

SEPS vykonáva činnosť prevádzkovateľa prenosovej sústavy a zabezpečuje prenos elektrickej energie na území Slovenska. SEPS garantuje bezpečnú a spoľahlivú prevádzku prenosovej sústavy, vyrovnanú výkonovú bilanciu medzi výrobou a spotrebou v reálnom čase, zabezpečuje cezhraničný prenos elektriny a je zodpovedná za presné meranie prenesenej elektriny. Jediným akcionárom spoločnosti SEPS je SR, ktorú zastupuje Ministerstvo financií SR.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie