fbpx

Do turistov udrel blesk. Zranil niekoľko ľudí, vrátane detí

Reklama
24 turistov vrátane detí zranených po údere blesku. Zdroj: FB/GOPR Karkonosze

Sedem detí a šesť dospelých zranil blesk, ktorý zasiahol skupinu ľudí na poľskej strane Jizerských hôr. Podľa portálu wyborcza.pl traja zo zranených zostávajú s popáleninami v nemocnici, nie sú ale v ohrození života. Zvyšok bol po prehliadke prepustený. Upozornila na to poľská Horská dobrovoľnícka pohotovostná služba GOPR.

Blesk zasiahol ľudí v priesmyku Lacznik, informoval portál. Podľa rádia RMF k incidentu došlo na spiatočnej ceste do Świeradówa. Skupinu zo špeciálnej školy vo Vroclave, v ktorej boli deti vo veku 6-16 rokov, prekvapila búrka. Účastníci sa rozhodli, že to prečkajú pod prístreškom na chodníku. Žiaľ, udrel blesk.

„Bola tam skupina 24 ľudí vrátane detí. Išlo o jeden zájazd. Časť z nich zasiahol blesk, všetky sme evakuovali do Świeradówa-Zdrója,“ uviedol podľa agentúry PAP Adam Tkocz, náčelník krkonošskej skupiny poľskej horskej služby GOPR.

Ojedinelý blesk

Hlásenie o nehode prijali záchranári vo štvrtok okolo 14.30 hod.

„V tejto oblasti sme nezaznamenali žiadnu búrku, takže išlo najskôr o ojedinelý blesk,“ povedal hovorca veliteľstva hasičského zboru vo Vroclavi.

„Na miesto sme vyslali päť jednotiek hasičov,“ dodal s tým, že medzi účastníkmi zájazdu, ktorých zasiahol blesk, boli deti s postihnutím.

Záchranári z Jelenia Góry, ktorí na mieste zasahovali, uviedli, že prvé informácie hovorili o štyroch ľuďoch zasiahnutých bleskom.

„Posádky sanitiek ale na mieste zistili, že ide o viac ako dve desiatky ľudí, a tak sme museli vyslať posily,“ poznamenal Piotr Bednarek, hovorca záchrannej služby v Dolnosliezskom vojvodstve.

Okrem troch ľudí, ktorí sú s popáleninami v nemocnici, zvyšok zranených už mohol po ošetrení a dôkladnej prehliadke odísť domov.


Na začiatku júna bola po údere blesku na detskom dni v libereckej časti Vratislavice nad Nisou nutná hospitalizácia 22 ľudí. Zranenia utrpeli ľudia, ktorí sa schovávali pod stromom pred dažďom pri akcii v zámockom parku. Záchranári niektorých zranených museli na mieste oživovať.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie