fbpx

Do živej reťaze kopírujúcej mestské hradby sa zapojilo 2442 Zvolenčanov

Reklama
Do živej reaze kopírujúcej mestské hradby sa zapojilo 2442 Zvolenèanov. Tohtoroèné Dni mesta Zvolena sa nesú v znamení jubilejného 780. výroèia obnovenia mestských privilégií, ktoré boli obohatené aj o podujatie s názvom V objatí hradieb, poèas ktorého obyvatelia Zvolena vytvorili živú reaz po obvode mestských hradieb v dåžke 2,7 kilometra. Na snímke živá reaz pri mestských hradbách vo Zvolene 26. mája 2023. FOTO TASR - Ján Krošlák
Zdroj foto: TASR

Celkom 2442 ľudí sa v piatok vo Zvolene chytilo za ruky a vytvorilo rekordnú živú reťaz, ktorá kopírovala pôvodné stredoveké hradby mesta. Obyvatelia tak vytvorili nový rekord, ktorý bude zapísaný do Knihy slovenských rekordov. Uviedol to zástupca knihy Igor Svítok.

„Do reťaze sa zapojili nielen žiaci zvolenských a stredných škôl, ale videli sme tam aj starších obyvateľov mesta a dôchodcov,“ konštatoval Svítok. Reťaz podľa neho mala dĺžku asi 2,7 kilometra a vinula sa ulicami mesta, ktoré v súčasnosti ohraničujú pamiatkovú zónu Zvolena. „Zvolenčania tak prekonali 20-ročný rekord v početnosti zúčastnených, ktorý bol vytvorený v roku 2003 v okolí Spišského hradu,“ dodal.

Zvolenčania sa počas pokusu o rekord držali za ruky po dobu piatich minút, keď sa spojenie kontrolovalo, dokumentovalo, fotografovalo a natáčalo z lietadla a z dronov. Podujatie bolo súčasťou osláv 780. výročia obnovenia mestských privilégií a malo spojiť veľkých aj malých Zvolenčanov a priblížiť im históriu mestských hradieb.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie