fbpx

Dočasné kontroly na hraniciach nesúvisia iba s konferenciou Globsec

Reklama
Na snímke predseda vlády SR odborníkov ¼udovít Ódor na tlaèovej konferencii poèas podujatia Výskumnej a inovaènej autority VAIA "Slovensko, ktoré si verí - predstavenie Národnej stratégie výskumu, vývoja a inovácií 2030" v Bratislave 23. mája 2023. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Zdroj foto: TASR

Kontroly na hraniciach, ktoré sú dočasne obnovené do 8. júna, nesúvisia iba s konferenciou Globsec, ale aj ďalšími podujatiami. Cieľom kontrol je monitorovať situáciu a v prípade potreby mať pripravené sily, ktoré by mohli zakročiť. Premiér Ľudovít Ódor to uviedol vo štvrtkovej Hodine otázok v Národnej rade (NR) SR na otázku poslankyne Romany Tabák (nezaradená).

„Je to súhra viacerých okolností,“ načrtol predseda vlády. Odvolal sa pritom na rozhovor s policajným prezidentom Štefanom Hamranom, ktorý sa obáva najmä stretnutia motocyklového klubu Hell Angels a koncertu hudobnej skupiny prepojenej na tento klub. Konajú sa aj ďalšie podujatia, napríklad triatlonové preteky.

Kontroly podľa premiéra nebudú všade. „Dokonca, môže sa stať, že kontroly nebudú nikde, len tam budú príslušníci pripravení zakročiť v prípade potreby,“ vysvetlil s tým, že o použití síl bude na základe operatívnych informácií rozhodovať operatívny štáb. Poznamenal, že o zavedení kontrol rozhodla ešte predošlá vláda. Aktuálny kabinet odborníkov vyčlenil vojakov na pomoc polícii.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie