fbpx

Dráma v Hurbanove: Muž dostal infarkt, defibrilátor ale NEFUNGOVAL! 45 minút mu nebilo srdce

Reklama
Defibrilátor v Hurbanove. Zdroj: Mesto Hurbanovo

V centre mesta Hurbanovo sa odohrala veľká dráma. Luciin strýko, ktorý pracuje ako člen Mestskej poriadkovej a preventívnej služby, na námestí odpadol a skolaboval. Ľudia naokolo sa mu snažili pomôcť, preto sa rozhodli promptne použiť verejný defibrilátor (AED). Ten bol však podľa jej slov nefunkčný.

Lucia zažila obrovský šok. Jej strýko dostal počas pracovnej doby v centre mesta srdcový záchvat a celý desivý zážitok sa rozhodla opísať na sociálnej sieti. Upozorňuje na to portál nitrák.sk.

Všetci okoloidúci sa mu snažili bezodkladne poskytnúť prvú pomoc.

Rozhodli sa použiť Automatický externý defibrilátor (AED), ktorý je od apríla 2024 umiestnený na budove Mestskej polície Hurbanovo. Bol ale nefunkčný.

Zdroj: FB/HURBANOVO (si) POMÁHA!/Lucia Bartova

Aktuálne ním na verejne dostupnom mieste musí, podľa zákona, disponovať každá jedna obec na Slovensku s viac než 500 obyvateľmi.

„Môj strýko je teraz v nemocnici na prístrojoch, doktori nemajú dobré prognózy,“ hovorí neter.

Tá tvrdí, že napriek veľkej snahe záchranárov mal jej strýko 45 minút zastavené srdce, čo je naozaj dlhá doba, a môže to spôsobiť trvalé následky. Oživiť ho mali údajne až v sanitke.

Domnieva sa, že keby bol verejný defibrilátor funkčný, jej strýko by bol na tom oveľa lepšie. Na sieť pridala fotku, na ktorej vidieť, že v súčasnosti je na AED uvedené “z technických príčin nefunkčné.”

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie