fbpx

Slony ušliapali turistu v juhoafrickej rezervácii pred zrakom priateľky. Chcel si zaobstarať fotky

Reklama
Slony spôsobili smrť turistu. Zdroj: X/ The Witness

V Juhoafrickej republike v prírodnej rezervácii ušliapali slony na smrť španielskeho turistu, ktorý opustil auto a priblížil sa k sloniemu stádu, aby urobil fotografie. Informuje CNN Prima News.

Štyridsaťtriročný muž prišiel o život v Národnom parku Pilanesberg na severozápade krajiny asi 180 kilometrov od Johannesburgu, upresnila polícia. V slonom stáde, ktorého fotografie si chcel turista zblízka urobiť, boli aj mláďatá. Odborníci opakovane varujú, že slony svoje mláďatá starostlivo strážia a môžu byť agresívne, pokiaľ pociťujú ohrozenie.

Polícia uviedla, že mužova snúbenica a ďalšie dve ženy z Johannesburgu boli v aute, z ktorého muž vystúpil, nič sa im ale nestalo.

Zástupca vedenia parku povedal, že turisti majú zakázané vystupovať z vozidiel pri prechádzke parkom Pilanesberg a pred vstupom do neho podpisujú, že sa s týmto pravidlom zoznámili.

„Napriek varovaniam od svojich spolucestujúcich a pasažierov z dvoch ďalších vozidiel, ktoré boli pri pozorovaní, žiaľ nerešpektoval ich varovania,“ uviedol vo vyhlásení Výbor pre parky a cestovný ruch provincie North West.

„V niektorých prípadoch si ľudia nebezpečenstvo v prírodných rezerváciách neuvedomujú,“ podotkol zástupca vedenia parku Piet Nel. „Musia mať na pamäti, že vstupujú do divočiny,“ dodal.

„Dospelá slonica sa vrhla na muža, ktorý potom pred slonom utiekol. Žiaľ, nepodarilo sa mu ujsť ani sa vyhnúť slonovi, ku ktorému sa teraz pripojilo celé stádo, a bol chytený a ušliapaný na smrť.“

Rada uviedla, že slony sa potom vzdialili bez toho, aby cestujúcim vo vozidlách prejavili akúkoľvek agresiu, informuje theguardian.com.

Útoky slonov nie sú v regióne ničím výnimočným. V roku 2021 v Krugerovom národnom parku zabili slony podozrivého pytliaka.

Vlani v susednom Zimbabwe podľa miestnych úradov zabili 50 ľudí a 85 zranili divé zvieratá – väčšinou slony.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie