fbpx

Hrôza v Kyjeve očami svedkov: Deti po dialýze vyťahovali oknami, batoľa operovali s baterkou

Reklama
Svetlá zhasli vo chvíli, keď na operačnej sále ležalo dvojročné batoľa. Napriek ruskému útoku na detskú nemocnicu Ochmatdyt v Kyjeve si lekári so situáciou poradili. Zdroj: TASR/AP Photo

Svetlá zhasli vo chvíli, keď na operačnej sále ležalo dvojročné batoľa. Napriek ruskému útoku na detskú nemocnicu Ochmatdyt v Kyjeve si lekári so situáciou poradili – rozsvietili si baterky a zákrok v zhone dokončili. Jeden z mnohých príbehov pondelkového raketového úderu dokladá, o akej bezprecedentnej situácii išlo. Doktori, zdravotné sestry a rodičia najmenších pacientov zahraničným médiám povedali, aké hrôzy 8. júla prežili.

„Bolo to desivé. Hlasná rana, okná škrípali. Akonáhle sa rozoznel poplach, deti vyviedli na chodbu. Ale prežili sme,“ hovorí pre CNN moment dopadu ruskej rakety na detskú nemocnicu zdravotná sestra Natalia Sardudinová. Prezradila, že v čase útoku ležali na operačných sálach dve deti, ktoré boli bezprostredne po ukončení zákroku premiestnené do suterénneho krytu.

V čase úderu sa na operačnej sále nachádzalo dvojročné batoľa. Zdroj: TASR/AP Photo

V čase úderu sa na operačnej sále nachádzalo dvojročné batoľa, doplnila kolegyňu Iryna Filimonová, vrchná sestra na detskom urologickom oddelení.

Zhasli svetlá, všetko zhaslo. Vytiahli sme z dieťaťa prístroje, svietili si baterkami. Všetko bolo rýchlo zošité,“ opisovala bezprecedentnú situáciu.

Akonáhle sa podarilo dieťa preniesť do krytu, vrátila sa pomôcť s odpratávaním trosiek. „Niektoré moje kolegyne či lekára z operačných sál porezali črepy. Naše oddelenie bolo zničené,“ priznala.

Dym, ktorý bral dych

Ďalšia sestra z operačnej sály, Oksana Mosijčuková, uviedla, že sa spolu s ostatnými, keď budovou otriasol výbuch, rýchlo schovali na pohotovosti.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2 3
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie