fbpx

Starčekov ubili na smrť, starenku surovo dobodali. Brutálna vražda z Vinosadov po rokoch opäť ožíva

Reklama
Na snímkach obete brutálnej vraždy, pani Ružena, ktorá útok prežila, a záber z miesta činu v roku 2010. Zdroj: reprofoto/noviny.sk

Beštiálna vražda dvoch starčekov otriasla Slovenskom. Kauza nie je ani po 15 rokoch vyriešená. Vrahovia dobodali aj 80-ročnú starenku, ktorá akoby zázrakom prežila. Paul (99) a Ján (83) pritom prišli na Slovensko v pokoji dožuť starobu. O prípade informoval portál noviny.sk.

Dvom mužom, ktorí spáchali tento ohavný čin, išlo len o celoživotné úspory seniorov. Preto vtrhli do domu a ubili dvoch seniorov na smrť. Pani Ružena, 80-ročná seniorka, zázrakom prežila útok nožom. Útočníci ju bodli 5-krát do chrbta a 2-krát do hrude.

Brutálna vražda sa stala v roku 2010 vo Vinosadoch. 99-ročný Paul a 83-ročný Ján prišli na Slovensko z ďalekej Ameriky. Chceli svoj život v pokoji dožiť na Slovensku.

Polícia pred rokmi obvinila dvoch mužov – kamarátov. Jedného právoplatne odsúdili, druhého nie. Ten tvrdí, že s tým nemá nič spoločné. Obžalovali ich ešte v roku 2011. Vtedy 17-ročného Lukáš a 19-ročný Márius si vypočuli svoje tresty – Márius trest odňatia slobody na 20 rokov a Lukáš nič. Definitívne ho oslobodili.

Márius sa však proti rozsudku odvolal. Krajský súd pre viacero pochybení vrátil vec späť na prvý stupeň. „Skutoční páchatelia behajú po slobode, skutočných páchateľov videla sama poškodená. Jasne sa vyjadrila, že akí to majú byť útočníci, boli urobené identifikácie ľudí s tým, že mňa nespoznala a ani bývalého spoluobžalovaného,“ uviedol obžalovaný Márius Mraz.

„Ideme od začiatku pretože obžalovaný nesúhlasil so zmenou senátu takže pojednáva sa vec od začiatku. Vykonáva sa teda dokazovanie,“ uviedol sudca Branislav Harabin. „Konanie voči mne trvá už 14 rokov stým, že ústavný súd mi už priznal nález a odškodnenie za prieťahy v konaní,“ dodal Mraz.

Začína sa odznova

Kauza sa teda začína od nuly. Vypovedali viacerí ľudia a aj kedysi utajovaný svedok. Ide však o Máriusovho „spoluväzňa“ – sedeli spolu v jednej cele a predtým dvojicu usvedčoval. Výpoveď však tentokrát zmenil. „Vypovedal, že ho policajti mali inštruovať priamo vo väznici, ktorý bol pred tým utajený,“ priblížil Mraz.

Pred súdom vypovedal aj svedok, ktorý dvojice viezol pred dom starčekov. Údajne sa potom v aute pohádali, pretože im jeden zo starčekov strhol z hlavy kuklu. Preto ich museli umlčať. Márius však tvrdí, že v tom čase bol doma a spal.

„Prešiel som detektorom lži. A nemám problém sa postaviť pred hocijaký polygraf na svete nie len na Slovensku. S týmto prípadom nemám nič spoločné. Pani Ďurčová, ktorá bola obeťou tohto skutku jasne povedala, že páchatelia boli tmavší, mali spevavý prízvuk, boli od 30 do 40 rokov. S tým, že útočníkom videla do tváre,“ dodal Mraz.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie