fbpx

Dvojročné dievčatko na Záhorí zažívalo peklo. Dlhodobo ho fyzicky týral matkin partner

Reklama
Malé dievčatko si prešlo skutočným peklom. Matkin priateľ mu mal podľa obžaloby ubližovať dlhšiu dobu. Po poslednom útoku Michala museli batoľa previezť do nemocnice s krvácaním do mozgu. Foto: Reprofoto/noviny.sk, ilustračné/Unsplash

Malé dievčatko si prešlo skutočným peklom. Matkin priateľ mu mal podľa obžaloby ubližovať dlhšiu dobu. Po poslednom útoku Michala museli batoľa previezť do nemocnice s krvácaním do mozgu.

​Ako píšu noviny.sk, podľa obžaloby Michal, ktorý je partnerom matky dieťaťa, týral dvojročné dievčatko niekoľko mesiacov. Ubližovať jej mal psychicky, no najmä fyzicky. K najbrutálnejšiemu činu malo prísť minulý rok koncom leta. Obžalovaný Michal na otázku, či týral malé dievčatko a robil mu zle, odpovedal, že nie.

„Vyvrcholilo to posledným útokom v auguste minulého roku, kedy dieťa bolo zbité takým spôsobom, že skončilo v nemocnici a bolo v ohrození života. Bolo v bezvedomí, upadalo do bezvedomia, krvácanie do mozgu, krvácanie do brušnej dutiny,“ povedala prokurátorka Beata Vítková.

Obžalovaný Michal sa napokon priznal k tomu najbrutálnejšiemu skutku. Odmietavo tvrdí, že ostatné útoky voči maloletej nespáchal. „V podstate priznáva minimálne ten jeden najzávažnejší útok, ale popiera, že by to išlo o týranie, teda dlhodobejšie nejaké násilné konanie. Priznáva iba skratové konanie posledný deň,“ pokračovala prokurátorka.

Po krvavom útoku batoľa ratovali záchranári a lekári z nemocnice. Michala zadržali policajti a umiestnili do väzby, v ktorej sa doteraz nachádza. Po takmer roku postavil pred súd. Obžalovali ho z týrania blízkej a zverenej osoby.

Z pojednávania bola vylúčená verejnosť, a tak sa všetko odohrávalo za zatvorenými dverami. „Ide o malé dieťa, takže je to obzvlášť citlivá záležitosť,“ dodala Vítková.

Michalovi môžu napariť trest za mrežami pätnásť rokov natvrdo. Ďalšie pojednávanie je naplánované na 19. augusta. V tento deň by mali prísť vypovedať viacerí svedkovia.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie