fbpx

Emirates hľadajú letušky, lákajú na nezdanený plat aj benefity. Nábor sa koná aj v Bratislave

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: Unsplash/ Mike van den Bos, Jacky Watt

Letecká spoločnosť Emirates počas uplynulých dvanástich mesiacov prijala 2 600 letušiek. Podobný apetít má aj tento rok, keď chce privítať ďalších 5 000 členov palubného personálu zo šiestich kontinentov.

Podobný zápal pre hľadanie nových ľudí však mnoho firiem z Blízkeho východu momentálne nezdieľa. Tretina vyčkáva, čo prinesú politické turbulencie a ako sa bude vyvíjať inflácia.

Letecká spoločnosť Emirates hľadá do svojho tímu palubného personálu osobnosti z najrôznejších odborov. Najvhodnejší kandidáti túžiaci stať sa členmi jednej z popredných svetových medzinárodných leteckých spoločností prejdú výberovými konaniami na niekoľkých miestach na svete. Čaká ich plat 2 500 eur čistého mesačne, tridsať dní dovolenky a nadštandardné zľavy na cestovanie.

Počas posledných dvanástich mesiacov v Emirates prijali 2 600 letušiek, v priemere teda sedem denne. K 31. marcu mala letecká spoločnosť, ktorá lieta takmer po celom svete, 21 690 letušiek a stevardov. „Je to počet, ktorý sa tento rok zvýši o ďalších päťtisíc,“ potvrdzuje Samantha Jamesová, viceprezidentka palubného personálu blízkovýchodného dopravcu.

Emirates usilovne zháňajú zamestnancov, pretože momentálne rozširujú svoju flotilu lietadiel. Od polovice tohto roku dostanú netrpezlivo očakávané lietadlá A350, a od roku 2025 ich flotilu posilnia Boeingy 777-X. S 65 Airbusmi A350. Kombináciou 205 objednaných Boeingov 777-9 a 777-8 sa aerolinky chystajú rozšíriť svoju pôsobnosť a zaviesť nové trasy.

Noví zamestnanci prejdú intenzívnym osemtýždňovým školením v Dubaji. Tam sa naučia poskytovať najvyššie štandardy pohostinnosti, bezpečnosti a služieb. „Vďaka tomuto školeniu získajú neoceniteľné prenositeľné zručnosti vrátane efektívnej komunikácie, iniciatívy a vodcovských schopností, ktoré im umožnia vyniknúť v multikultúrnom prostredí a skvele reprezentovať značku Emirates,“ hovorí Judeen Scantleburyová zo spoločnosti Trinity Recruitment Services, ktorá má nábor nových zamestnancov na starosti v Karibiku Južnej Amerike.

Žiadna trasa nie je rovnaká

Členovia palubného personálu spoločnosti Emirates požívajú mnoho výhod. Okrem nezdaneného platu majú zo strany zamestnávateľa komplexný balíček benefitov zahŕňajúci okrem iného nárok na podiel na zisku, hotelové pobyty a výdavky za medzipristátie, zvýhodnené cestovanie, ročnú dovolenku, zariadené ubytovanie, dopravu, zdravotné, životné poistenie aj poistenie starostlivosti o zuby.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie