fbpx

Europol rozložil násilný gang z Balkánu, ktorý obchodoval s drogami a zbraňami

Reklama
Polícia vykonáva v utorok ráno 16. októbra 2018 domové prehliadky, ktoré súvisia s násilnou trestnou èinnosou. Informuje o tom na sociálnej sieti bez bližších detailov. "Dnes prebiehajú domové prehliadky viacerých priestorov u konkrétnej osoby v súvislosti s násilnou trestnou èinnosou. Viac informácií nie je možné poskytnú," napísali policajti. Pod¾a Denníka N a webu Aktuality.sk má ís o objekty podnikate¾a Mariana K., ktorý je v súèasnosti väzobne stíhaný. Na snímke policajná razia na bratislavskej Kolibe. FOTO TASR - Pavol Zachar *** Local Caption *** podnikate¾ Marian K. Koèner násilná trestná èinnos investigatívny reportér externý univerzitný pedagóg investigatíva novinár Ján Kuciak aktuality priate¾ka snúbenica Martina Kušnírová médiá vraždy dvojnásobná vražda

Zdroj foto: TASR

Policajný úrad Európskej únie, Europol, rozložil veľkú zločineckú skupinu zo západného Balkánu, ktorá obchodovala s drogami a so strelnými zbraňami. V piatok o tom informoval samotný Europol v holandskom meste Haag, kde má sídlo. 

Koordinovaná medzinárodná policajná operácia odhalila, že šéf zločineckej skupiny riadil gang z väzenia.

Europol spresnil, že počas vyšetrovania zatkli 37 členov „veľmi násilníckej bunky„, 15 z nich v stredu 24. mája súbežne pri raziách v Chorvátsku, Slovinsku, Bosne a Hercegovine, Holandsku, Taliansku, Belgicku a Nemecku. Gang riadil občan Bosny a Hercegoviny, ktorý si v súčasnosti odpykáva štvorročný trest vo väzení v Taliansku.

„Vyšetrovateľom sa podarilo odhaliť, ako tento človek pokračoval v riadení zločineckej činnosti svojho gangu z väzenskej cely,“ napísal Europol vo vyhlásení. „Odtiaľ vydával príkazy a pokyny podriadeným vo veciach týkajúcich sa obchodovania s drogami a strelnými zbraňami,“ dodal.

Vyšetrovanie viedlo k zhabaniu 46 kilogramov drog vrátane kokaínu, heroínu, amfetamínu, marihuany a hašiša, 18 strelných zbraní, 500 gramov trhaviny trinitrotoluén (TNT) s diaľkovými detonátormi a 148.000 eur v hotovosti.

Našli sa aj policajné uniformy a falošné doklady totožnosti.

Vyšetrovanie viedla chorvátska polícia za pomoci spravodajských informácií získaných Europolom „po tom, ako nedávne prelomenie troch šifrovaných komunikačných nástrojov používaných zločincami – Encrochat, Sky ECC a ANOM – ukázalo, že v globálnej zločineckej sieti prevládajú balkánski zločinci“, vysvetlil Europol.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie