fbpx

Fabrika na falošné cigarety. Kriminalisti objavili tovar za milióny

Reklama
Zo stolárskej dielne bola výrobňa cigariet. Zdroj: Facebook/Finančná správa

Kriminalisti našli v priestoroch drevárskej dielne v Nitrianskom kraji nelegálnu výrobňu cigariet. Tabakové výrobky, ktoré v dielni zaistili, majú hodnotu viac ako 2,6 milióna eur.

Budova mala pôsobiť ako stolárska dielňa. Kriminalisti v nej našli kompletné výrobné zariadenie spolu s rezačkou, sušičkou tabaku a baličkou cigariet a rôzne výrobné komponenty. Počas akcie s krycím názvom Dante zadržali aj jedenásť cudzincov, informuje portál dnes24.sk.

Akcia bola zameraná na porušovanie predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru v súbehu s prečinom nepovolenej výroby liehu, tabaku a tabakových výrobkov.

„Celkovo zaistili 166 046 rôznych spotrebiteľských balení cigariet neoznačených kontrolnou známkou, čo predstavuje 3 320 920 kusov cigariet, 9 352,70 kg tabaku určeného k výrobe cigariet,“ priblížila finančná správa.

Cigarety neboli jediné

Kriminalisti tiež zaistili jedno motorové vozidlo, listinné dôkazy, 15 mobilných telefónov, notebook, kamerové záznamy, pečiatky rôznych spoločností a detektor na vyhľadávanie „ploštíc“ a aj kamier.

Hodnota tabakových výrobkov predstavuje podľa Finančnej správy sumu viac ako 2,6 milióna eur. Predbežná škoda na spotrebnej dani z tabaku siaha až do výšky 1,7 milióna eur.

„Uvedené osoby boli zadržané, celkovo bolo vznesené obvinenie 13 osobám. V prípade dokázania viny hrozí páchateľom podľa Trestného zákona trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov,“ dodáva finančná správa.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie