fbpx

Fico: Mier na Ukrajine nedosiahneme ultimátami. Premiér opätovne vyjadril podporu Orbánovi

Reklama
Vľavo predseda vlády Robert Fico, vpravo premiér Maďarska VIktor Orbán. Foto: ilustračné, TASR/AP, DUNA/MTI-Szilárd Koszticsák

Podľa premiéra Roberta Fica sa mier nedá dosiahnuť žiadnymi ultimátami či kladením nerealistických podmienok.

Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) podporuje okamžité prímerie na Ukrajine a začiatok mierových rokovaní za účasti Ukrajiny, Ruskej federácie, USA, Číny a EÚ. Uviedol to na sociálnej sieti s tým, že konflikt na Ukrajine nemá vojenské riešenie.

„Ak pred mierovými rokovaniami dostane prednosť ďalšia eskalácia napätia, nebuďme prekvapení z novej, podstatne strašnejšej kvality vojnového konfliktu na Ukrajine,“ zdôraznil. Zároveň zopakoval podporu iniciatíve maďarského premiéra Viktora Orbána, ktorý v krátkom čase navštívil Kyjev aj Moskvu.

Mier sa podľa Fica nedá dosiahnuť žiadnymi ultimátami, ani kladením nerealistických podmienok. „Mierové rokovania budú mimoriadne náročné, ale pre celý svet bude najlepšie, ak by sa nasledujúce mesiace, možno roky vzájomného zabíjania nahradili mesiacmi ťažkých rokovaní, ktoré by viedli k spravodlivému mieru. Ten by mimoriadne dynamizoval rokovania o vstupe Ukrajiny do EÚ, ktorý SR na plnej čiare podporuje,“ doplnil.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie