fbpx

FOTO: Kľučkujúci cyklista nafúkal až PÄŤ PROMILE, opitý vodič v Prievidzi poškodil autá

Reklama
Viac ako päť promile alkoholu nafúkal pri dychovej skúške 49-ročný cyklista v Martine. Opitý vodič v Prievidzi narazil do zaparkovaného auta. Foto: Polícia/Žilinský a Trenčiansky kraj

Cyklista sa pred jazdou poriadne posilnil. Nie však vodou či limonádou, ale dostatočným množstvom alkoholu. Podobne sa zachoval aj vodič auta, ktorý spôsobil v Prievidzi dopravnú nehodu.

Viac ako päť promile alkoholu nafúkal pri dychovej skúške 49-ročný cyklista v Martine. Informovala o tom žilinská krajská polícia na sociálnej sieti.

Martinskí policajti zastavili cyklistu vo štvrtok 4. júla po tom, čo na bicykli kľučkoval ulicami mesta. „Pri kontrole muž vykonal dychovú skúšku s výsledkom 2,58 mg/l, čo je 5,38 promile alkoholu,“ uviedla polícia.

V priebehu minulého týždňa prichytili policajti na území Žilinského kraja 27 podnapitých motoristov a 23 vodičov nemotorových vozidiel.

Smäd hasil alkoholom aj vodič motorového vozidla. V nedeľu na Ulici A. Rudnaya v Prievidzi narazil do zaparkovaného auta. Zároveň si v dôsledku nárazu poškodil prednú časť svojho vozidla.

„Vodič sa po príchode policajnej hliadky dobrovoľne podrobil dychovej skúške, ktorá skončila s pozitívnym výsledkom merania 2,00 promile. Opakovaná skúška skončila s rovnakým výsledkom,“ uviedli policajti. Muž svojím konaním spôsobil škodu na majetku v približnej hodnote 1500 eur.

Polícia opakovane apeluje na vodičov, aby nešoférovali pod vplyvom alkoholu a jazdili bezpečne a podľa predpisov cestnej premávky.

 

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie