fbpx

FOTO: Najmenej päť ľudí zahynulo pri nehode autobusu pri Lipsku, desiatky osôb utrpeli zranenia

Reklama
Sanitky a záchranárske vrtuľníky sú na mieste nehody autobusu na diaľnici A9 pri nemeckom meste Schkeuditz v stredu 27. marca 2024. Zdroj: FOTO TASR/AP

Najmenej päť ľudí zahynulo a desiatky sú zranené po vážnej nehode diaľkového autobusu na nemeckej diaľnici A9 pri Lipsku. Autobus z neznámych príčin zišiel z cesty. Diaľnica bola v mieste nehody uzavretá.

Nehoda sa stala pred desiatou hodinou dopoludnia medzi križovatkou Wiedemar a Schkeuditzer Kreuz. Autobus spoločnosti FlixBus smerujúci do Mníchova z neznámych príčin zišiel z diaľnice do priekopy a prevrátil sa.

„Pri nehode zahynulo päť ľudí,“ povedal pre Bild hovorca polície Olaf Hoppe. Ďalších približne 50 ľudí je zranených a záchranári ich previezli do nemocníc. Do akcie sú zapojené aj štyri záchranné vrtuľníky. Polícia uzavrela miesto nehody.

Podľa denníku Bild sa podobná nehoda na tej istej diaľnici o pätnásť kilometrov južnejšie stala v máji 2019. Vtedy sa tam prevrátil autobus, pričom zahynula jedna žena a ďalších 70 ľudí utrpelo zranenia.

Spoločnosť Flixbus vyjadrila sústrasť príbuzným obetí a prisľúbila, že bude úzko spolupracovať s úradmi na vyšetrení príčin nehody.

K havárii došlo na diaľnici A9, ktorá spája hlavné mesto Berlín a Mníchov. Cestu v danom úseku uzavreli v oboch smeroch. Polícia tiež požiadala vodičov v okolí, aby nebránili prejazdu záchranných vozidiel.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie