fbpx

Popradský obranca Brincko o sérii s Nitrou (2:2): Myslím, že zápasy pod Zoborom boli zatiaľ naše najlepšie

Reklama
Na snímke popradský obranca Boris Brincko. Zdroj: FACEBOOK/Boris Brincko

Je to séria, ktorá dvíha divákov zo sedadiel. A búra akékoľvek predpoklady. Víťaz základnej časti a držiteľ Pohára Dušana Pašeka HK Poprad hrá s 8. Nitrou vyrovnané zápasy. Po pondelku je stav na zápasy vyrovnaný 2:2 a séria sa sťahuje pod Tatry. Ktoré z mužstiev si vybojuje piatkový postupový mečbal? Len pripomíname, že v druhej sérii vedú Michalovce nad Zvolenom už 3:1 na zápasy a môžu o svojom postupe do semifinále rozhodnúť už v stredu.

Veľmi dramatický bol pondelkový zápas v Nitre. Poprad dlho viedol po góle Záborského z 10. min., pričom domáci vyrovnali len pár sekúnd pred koncom po presnom zásahu Gilla. V predĺžení sa nerozhodlo, a tak sa k slovu dostali samostatné nájazdy, v ktorých zvíťazili Nitrania po víťaznom zásahu Bubelu. My sme si nielen tento súboj zhodnotili s popradským obrancom Borisom Brinckom.

„Mali sme dobrý začiatok, dali sme 1. gól a myslím si, že sme mali aj viacej z hry. Ale z oboch strán bola cítiť dôležitosť 4. zápasu. Hra bola neskôr vyrovnaná, bohužiaľ, pred koncom záverečnej tretiny sme boli vylúčení, kde Nitra v presilovke túto výhodu využila, vyrovnala stav a poslala zápas do predĺženia. V ňom sme mali príležitosť rozhodnúť zápas, no nepodarilo sa nám to. Nájazdy, tie sú už lotéria,“ nechal sa počuť dobre stavaný obranca, ktorý sa v tejto sezóne pozrel aj do reprezentácie.

Načrtli sme mu otázku, či oproti prvým 2 zápasom Popradčania viac prehustili stredné pásmo, s čím mali a majú zverenci českého trénera Antonína Stavjaňu menšie problémy.

„Séria je určite vyrovnaná a myslím si, že zápasy v Nitre boli z našej strany zatiaľ najlepšie v sérii. Hrali sme poctivo v defenzíve, čo sa odzrkadlilo aj v tom, že sme dostali iba 1 gól z hry. Po prvých 2 zápasoch sme si dôkladne rozobrali našu hru. A áno, zlepšili sme stredné pásmo a Nitra mala s tým väčší problém, kde museli nahadzovať puky do pásma a my sme sa snažili byť prví na puku v našom obrannom pásme,“ ponúkol recept na úspech, ktorý vychádza.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie