fbpx

FOTO: Použitá vreckovka za 14 miliónov? Messiho kedysi upísala Barcelone, teraz je v dražbe

Reklama
Vľavo na snímke Lionel Messi, vpravo na snímke použitý obrúsok. Zdroj: TASR/AP, X/@brfootball

Draží sa predmet, ktorý nielenže mladému chlapcovi zaistil kariéru v klube, kde si prišiel na viac ako miliardu eur, ale pre milióny fanúšikov znamenal zrod futbalovej hviezdy a fenoménu. Odhad jeho ceny by mohol ešte ďaleko prekonať.

V pondelok 18. marca sa medzi radmi bohatých zberateľov alebo investorov otvorila možnosť získať významný kúsok futbalovej histórie. Na prihadzovanie majú desať dní, kým skončia online aukcie, a odhaduje sa, že výsledná cena sa bude pohybovať medzi 300 až 500-tisíc librami (približne 585 200 eur).

Tentokrát sa však nedraží žiadny dres, lopta alebo kartička. Ide totiž o servítku z reštaurácie, ktorá nesie titul „najslávnejšia na svete“ a všetkým nadšencom je tiež dobre známa. Lionel Messi sa na nej totiž už pred viac ako 20 rokmi upísal Barcelone.

Ian Ehling, vedúci oddelenia vzácnych knižných diel a rukopisov v aukčnej sieni Bonhams, ktorá ho ponúka, očakáva, že sa predá za oveľa viac. Minulý rok v decembri sa kolekcia šiestich reprezentačných dresov, v ktorých futbalová hviezda nastúpila na šampionáte v Katare 2022, vydražila za približne 7 175 400 eur.

Aukčná sieň Sotheby’s u nich vtedy odhadovala vyše desať miliónov, aj tak ale išlo o vysokú čiastku. A to by sa dalo povedať, že v porovnaní s obrúskom zas také jedinečné nie sú.

Vreckovka nesie príbeh futbalovej hviezdy

Lionel Messi už ako malé dieťa žiaril, kedykoľvek sa dotkol lopty. Jeho talent nezostal dlho bez povšimnutia.

V jedenástich rokoch mu však diagnostikovali nedostatok rastových hormónov a jeho rodičia nemali dostatok peňazí na liečbu. V tom čase o neho prejavil záujem napríklad špičkový klub River Plate z Buenos Aires, no nehcelo sa mu preplácať vysoké sumy za lieky.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie