fbpx

FOTO: Tieto snímky ukazujú rozsah skazy po tornáde. Hlásia 5 obetí a 35 zranených

Reklama
Úrady v Iowe hlásia po tornáde päť obetí a 35 zranených. Zdroj: FOTO TASR/AP

Greenfield v americkom štáte Iowa v utorok zničilo silné tornádo, ktoré si vyžiadalo najmenej piatich mŕtvych a 35 zranených.

Päť obetí a najmenej 35 zranených si vyžiadalo utorkové tornádo v americkom štáte Iowa. Oznámili to v noci na štvrtok miestne úrady, píše TASR na základe správy agentúry AP.

Štyria ľudia prišli o život v mestečku Greenfield, kde tornádo napáchalo veľké škody. Ďalšia osoba zahynula asi 40 kilometrov od mesta, keď tornádo strhlo z cesty jej auto, uviedli miestni predstavitelia.

Úrady v Iowe informovali, že počet zranených osôb je zrejme vyšší. Greenfield leží asi 90 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta štátu Iowa Des Moines.

Biely dom uviedol, že sa modlí za obete tornáda v Iowe a zraneným poprial skoré zotavenie. Dodal, že Greenfield vo štvrtok navštívi predstaviteľka americkej Federálnej agentúry pre riadenie núdzových situácií (FEMA) Deanne Criswellová.

Na snímke trosky domov poškodených tornádom v stredu 22. mája 2024 v Greenfielde v štáte Iowa. Zdroj: FOTO TASR/AP

(Fotografie pokračujú na ďalšej strane)

1 2 3
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie