fbpx

FOTOGALÉRIA: BESNENIE hurikánu Beryl v USA, najmenej osem mŕtvych

Reklama
Hurikán Beryl zasiahol pobrežie USA. Zdroj: TASR

Hurikán Beryl má v USA na svedomí už najmenej osem životov. Sedem mŕtvych hlásia z amerického štátu Texas, jedna osoba zahynula v Louisiane. Milióny ľudí aj naďalej ostávajú bez elektriny. O hurikáne sme už predtým informovali aj na našom webe.

Americké Národné centrum pre hurikány (NHC) vydalo pre niektoré oblasti Texasu a Louisiany výstrahy pred tornádami, povodňami a silným vetrom. Meteorológovia upozorňujú, že pozdĺž pobrežia Mexického zálivu naďalej pretrváva riziko vzniku silných búrok. Experti však očakávajú. že postupovaním hurikánu ďalej na severovýchod bude jeho intenzita postupne slabnúť, uvádza portál topky.sk.

Biden prisľúbil pomoc

Prezident Spojených štátov Joe Biden vyjadril pozostalým úprimnú sústrasť a postihnutým oblastiam prisľúbil pomoc. „Ďakujeme všetkým záchranárom a zostávame s obyvateľmi Texasu na každom kroku,“ napísal Biden na sociálnom médiu X.

Hurikán Beryl sa sformoval v Atlantickom oceáne koncom júna a rýchlo zosilnel. 1. júla zasiahol pevninu v juhovýchodnom Karibiku a dočasne dokonca dosiahol 5. stupeň, čo predstavuje najväčšiu hrozbu so silou vetra až 251km/h. Beryl je zároveň prvým v tohtoročnej sezóne hurikánov, ktorá trvá približne od 1. júna do 30. novembra.

(Galéria pokračuje na ďalšej strane)

1 2 3 4 5 6 7 8
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie