fbpx

Harabin Pellegriniho nepodporil. Výroky od šéfa jeho volebného tímu sú údajne podvod: „To je Jureňova partizánčina“

Reklama
Na snímke Štefan Harabin. Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Dnes sa médiami šírila informácia, že Štefan Harabin vyzval ľudí, aby išli voliť. Tvrdil, že sa Peter Pellegrini prihlásil k jeho programu, no ešte pred voľbami spochybňoval jeho kandidatúru. To všetko zverejnil šéf jeho volebného tímu Miroslav Jureňa. Štefan Harabin sa však proti tomu ohradil a tvrdí, že ide o podvod. Informovali o tom aktuality.sk.

Celé znenie údajného vyjadrenia Štefana Harabina zverejnili v časopise Extra plus, ktorý pred prvým kolom bezplatne rozosielal časopis po Slovensku s Petrom Pellegrinim na titulnej strane. Vhadzovali ho do schránok. Poskytol ho však šéf volebného tímu Miroslav Jureňa. Nič také však Harabin nepovedal a ani nedal povolenie na zverejnenie.

Podľa spomínaného vyjadrenia sa Peter Pellegrini prihlásil k programu Štefana Harabina. Do neho patrí, že „zachová Slovenskej republike suverenitu štátu, nevtiahne Slovensko do vojny, bude dodržiavať ústavu, zákony a medzinárodné zmluvy a bude presadzovať mierové riešenia konfliktu na Ukrajine a nikdy nepošle našich vojakov do vojny“.

Ide o podvod?

„Kto že to povedal? Jureňa? To je podvod, to je nejaká Jureňova partizánčina,“ reagoval pre Aktuality Harabin na otázku, či je pravda, čo šíri šéf jeho volebného tímu Jureňa. „Toto nie je moje vyjadrenie. Zakázal som celému volebnému tímu a nedal som poverenie nikomu, aby dával vyjadrenia v mojom mene. Neplatí nič iné len to, čo som povedal aj počas volebnej noci,“ dodal.

Počas volebnej noci povedal, že: „Moji voliči sú inteligentní, nepodceňujte ich, moji voliči vedia, čo majú robiť, a vedia, koho majú voliť.“ Začiatkom februára však vyhlásil, že Petra Pellegriniho nikdy nepodporí.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie