fbpx

Korčok išiel na míting vlakom, Pellegrini súkromným lietadlom, ktoré vlastní firma poslanca Hlasu. Za luxus vraj zaplatí kampaň

Reklama
Na snímke vľavo Ivan Korčok, vpravo Peter Pellegrini. Zdroj: TASR

Peter Pellegrini aj Ivan Korčok mali predvolebný míting na východe Slovenska. No zatiaľ čo Ivan Korčok išiel vlakom, Peter Pellegrini sa rozhodol využiť súkromné lietadlo, ktoré je registrované na poslanca strany Hlas-SD. Informovali o tom tvnoviny.sk.

Na to, ako stihne byť za tri hodiny na východe, keď bol ešte v Národnej rade SR, odpovedal: „Využijem všetky typy dopravných prostriedkov,“ povedal. Dodal však, že to nebude na účet štátu. Vycestoval do Kráľovského Chlmca.

Súkromné lietadlo je registrované na firmu poslanca Petra Náhlika, ktorý je z Hlasu-SD. Z neho Pellegrini prestúpil rovno do štátnej limuzíny a sprevádzali ho viaceré vozidlá. Na jeho prílet tam autá už čakali.

Podľa informácií TV Markíza lietadlo neriadil, aj keď má oprávnenie. Podľa hovorkyne Hlasu Patrície Medveď Macíkovej, let bude zaplatený z kampaňových peňazí. Uviedla to pre Denník N.

Práve Pellegriniho kampaň je podľa Transparency International netransparentná. Výdavky tam pridávajú len sporadicky a práve aj takýto náklad by tam mal byť. Viac sme o tom písali TU.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie