fbpx

HEX budúci rok oslávi 35 rokov trojicou veľkých koncertov

Reklama
Skupina Hex (Zdroj: Facebook skupiny Hex)

Skupina Hex oslávi budúci rok už 35 rokov na slovenskej hudobnej scéne. Osláviť ich chce s vernými fanúšikmi, ktorí stáli pri nej na ceste za dlhoročným úspechom. K tomuto výročiu plánuje pätica muzikantov odohrať tri špeciálne vystúpenia vo veľkom štýle.

„Budú to tri špeciálne koncerty na západnom, strednom a východnom Slovensku. Budeme začínať 28. marca v Košiciach, 1. apríla budeme hrať v Žiline a tridsaťpäťkový trojkoncert zakončíme 3. apríla v Bratislave. Určite to budú špeciálne veci, nebude to klasický koncert, aký môžu ľudia vidieť v lete na festivaloch či námestiach,“ povedal pre TASR jeden z lídrov kapely Tomáš Yxo Dohňanský.

„Chceme prizvať hostí, bývalých členov. Ľudia, ktorí poznajú skupinu Hex, vedia, že keď si robíme vlastné koncerty, vždy je to niečo špeciálne. Toto je príležitosť, keď sa môžeme poohliadnuť za sebou. Máme kopec nápadov, len ich musíme potriediť. Práve začíname s predajom vstupeniek,“ dodáva Yxo.

V apríli 2023 vydali nový, v poradí desiaty štúdiový album „Kde je tu láska?“, za ktorý dostali v marci 2024 ocenenie Krištáľové krídlo aj cenu Českej hudobnej akadémie Anděl v kategórii najlepší slovenský album. Album chváli verejnosť aj odborníci z hudobnej oblasti.

„Sme nesmierne radi, že máme takéto odozvy na tento album od našich fanúšikov aj odbornej verejnosti, tá sa skrýva za Krištáľovým krídlom aj za cenou Anděl Slovenský album roka. Sme radi, že aj Hex 2.0, ako niektorí hovoria, pekne funguje, že máme krásne koncerty, chodí veľa ľudí, vypredané turné s Emmou Drobnou. V lete nás čaká veľa koncertov. Tešíme sa, že nám to osud doprial aj po Ďuďovej strate,“ hovorí Yxo.

Skupina Hex vznikla v roku 1989, v októbri 1992 vydali debutový album Ježiš Kristus nosí krátke nohavice. Na svojom konte majú dnes desať štúdiových albumov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie