fbpx

Storočnicu od narodenia legendárneho Ladislava Chudíka si SND pripomína výstavou

Reklama
Snímka z vernisáže výstavy Ľubica Krénová: Ladislav Chudík. (FOTO TASR - Dano Veselský)

Ladislava Chudíka si pripomína Slovenské národné divadlo (SND) na spomienkovej výstave, ktorú sprístupnili vo foyeri divadla. Výstava je prierezom umelcovej hereckej činnosti nielen na doskách SND. Výstava potrvá do 22. júna.

Je tiež poctou k nedožitému životnému jubileu – 100. výročiu narodenia mimoriadnej osobnosti slovenskej kultúry a scénického umenia.

„Ladislav Chudík pre mňa, bez akýchkoľvek prikrášľovaní, veľa znamenal. On ma prijal na Vysokú školu múzických umení do prvého ročníka, tým som začal byť činný v hereckej brandži. To že som herec, hrám a som riaditeľ divadla, súvisí bezprostredne s ním. Lacko bol človek, ktorý veľmi veľa poznačil môj život,“ uviedol pre TASR Juraj Kukura na stredajšej (22. 5.) vernisáži výstavy, ktorú SND pripravilo v spolupráci s Divadelným ústavom.

„Spomínať na takéto osobnosti je našou povinnosťou. Ladislav Chudík nebol len herec, bol komplexná osobnosť, ktorá sa obrovsky zapísala do dejín slovenskej kultúry v istom období,“ povedala pre TASR Vladislava Fekete, riaditeľka Divadelného ústavu.

Redizajn výstavy z roku 2014 podľa nej sleduje Chudíkov rast, vývoj, kľúčové okamihy, ktoré zaznamenal v divadle, rovnako tak aj v televízii, vo filme a v kultúrnom a spoločenskom živote, kde zanechal výraznú pečať.

„Pre nás je veľmi dôležité spomínať takéto významné osobností, ktoré v istých chvíľach diktovali smerovanie slovenskej kultúry. Nesporne Ladislav Chudík patrí ku generácii, ktorá významne prispela k tomu, že sa kultúra na Slovensku takýmto spôsobom vyvíjala,“ uzavrela Fekete.

Výstava potrvá do 22. júna.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie