fbpx

HLAS: Dôchodky sa vďaka HLASu od 1. júla mimoriadne zvýšia o 60 eur

Reklama
Mimoparlamentná strana Hlas-SD si na sobotòajšom sneme 26. júna 2021 v Nitre volí ïalšieho z podpredsedov, štyroch èlenov predsedníctva a prijme základné programové tézy. Na sneme sa zišlo 400 delegátov z celého Slovenska. Ide o prvý riadny snem strany od jej vzniku. Na snímke predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini. FOTO TASR - Henrich Mišoviè *** Local Caption *** Peter Pellegrini Hlas sociálna demokracia
Zdroj foto: TASR

Všetky dôchodky sa vďaka návrhu HLASu mimoriadne zvýšia od 1. júla o 10,6 percenta, v priemere o 61 eur.

„Toto je konkrétna pomoc ľuďom, toto je skutočná sociálna demokracia. Štát musí byť v ťažkých časoch schopný pomôcť tým najslabším, medzi ktorých seniori určite patria. Každý z nich bude mať o vyše 10 percent vyšší dôchodok už od júla, aby sa mohol ľahšie vyrovnať s drastickým zdražovaním,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.

Parlament dnes schválil návrh podpredsedu HLASu Erika Tomáša, ktorý o mimoriadnu valorizáciu dôchodkov bojoval už 2 roky “Nie je žiadny dôvod, aby štát šetril na senioroch a míňal miliardy eur na rôzne nezmysly. Nesmierne sa teším, že sa to nakoniec podarilo a ďakujem všetkým poslancom, ktorí to podporili,“ uviedol Erik Tomáš.

HLAS dnes úspešne nadviazal na ďalšie konkrétne opatrenia v prospech seniorov, ktoré už presadil v minulosti. Išlo o rozmrazenie minimálnych dôchodkov i zvýšenie príspevku na rekondičné pobyty seniorov z 50 na 100 eur.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie