Hokejisti Švédska si vybojovali bronzové medaily. Nad Kanadou zvíťazili 4:2

Na snímke hokejisti Švédska v dnešnom zápase. Zdroj: Šport web.

Hokejisti Švédska si vybojovali bronzové medaily na 87. majstrovstvách sveta v Česku. V nedeľňajšom súboji o 3. miesto zvíťazili nad Kanadou 4:2, informuje Hokej portál.net.

Pre Švédov je to historicky 48. medaila a 18. bronzová.

Hrdinom Švédov sa stal útočník Carl Grundström, ktorý strelil dva góly vrátane víťazného, pričom pred zápasom mal v štatistikách MS iba jeden kanadský bod. Kanaďania, ktorí v Česku obhajovali titul majstrov sveta, skončili bez medaily prvýkrát od roku 2018.

Diváci nevideli veľa príležitostí

Úvod zápasu priniesol najmä taktickú bitku a čakanie na chybu súpera. Hralo sa vo vysokom nasadení, no diváci nevideli veľa vyložených gólových príležitostí. V 11. minúte trafil švédsky obranca Hedman do žŕdky, no o dve minúty už severania išli do vedenia, keď Grundström v predbránkovom priestore využil slabý dôraz defenzívy súpera – 1:0, píšu Šport Aktuality.sk.

V 23. minúte si Cozens 9. gólom upevnil pozíciu najlepšieho strelca MS, keď strelou do protipohybu brankára Gustavssona vyrovnal na 1:1. Aj druhá tretina priniesla vyrovnaný hokej a pribudlo aj zaujímavých situácií.

V 45. minúte Dubois naklonil skóre na stranu Kanaďanov (1:2), keď zakončil prečíslenie po prihrávke Hagela. Švédov to však nepoložilo a v 50. minúte vyrovnali, keď kapitán Karlsson strelou medzi betóny prekonal Binningtona – 2:2.

Dôležitý moment priniesla 54. minúta, v ktorej Grundström strelou z väčšej vzdialenosti prekvapil kanadského brankára – 3:2. Kanaďania sa pokúsili vyrovnať počas hry bez brankára, no Marcus Johansson päť sekúnd pred treťou sirénou spečatil víťazstvo Švédska – 4:2.

V súboji o zlato sa dnes od 20.20 h stretnú domáci Česi so Švajčiarskom.