fbpx

Šesť rokov jedla len steaky, tvrdí, že jej zachránili život. Podľa odborníkov je to život ohrozujúce

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: Freepik, X/ MikhailaFuller.

Zakladateľka Lion diet (Diéty levov) jedla šesť rokov len steaky, chcela eliminovať všetky  potravinové alergény a toxíny, ktoré môžu spôsobovať zdravotné problémy či závažné chronické ochorenia. Tvrdí, že jej to zachránilo život. Podľa dietológa je to život ohrozujúce, píše Refresher.

Internetom už kolovalo mnoho diét, od pitia citrónovej vody cez pitie iba pomixovaného ovocia. Aktuálne sa tam rozmohol nový trend, tkz. diéta levov. Stravovanie v tomto type diéty je založené na extrémne prísnych pravidlách,  konzumujú sa tri základné potraviny – mäso prežúvavcov (napríklad hovädzie, jahňacie či bizónie mäso), soľ a voda.

Neoficiálne zdroje a nasledovníci tohto extrémneho stravovacieho režimu hovoria v spojitosti s ním o viacerých blahodarných účinkoch. Mnohým z nich vraj Lion Diet pomohla znížiť zápaly, alergie, ale aj vyriešiť problémy s pokožkou, bolesťou hlavy, nespavosťou, výkyvmi nálad a nadváhou.

Iní túto trendujúcu diétu, apelujúc na jej obmedzujúci a radikálny jedálniček, odsúdili a označili za „neudržateľnú, nezdravú, neefektívnu, príliš obmedzujúcu a extrémnu,“ píše  New York Post.

Americký portál Heathline, ktorý poskytuje zdravotné poradenstvo od profesionálov, zase hovorí, že takáto forma diéty môže mať negatívny vplyv na organizmus.

„Nadmerná konzumácia červeného mäsa zvyšuje riziko rakoviny, a to predovšetkým rakoviny hrubého čreva a konečníka,“ hovorí taktiež doc. MUDr. Peter Minárik.

Kto za tým stojí?

„Lion Diet je eliminačná diéta, ktorá pomáha liečiť črevá, telo a mozog,“ aj toto sú tvrdenia, za ktorými stojí  kanadská podcasterka a TedEx spíkerka Mikhaila Peterson. Inovatívnu diétu  sebavedomo nazýva liekom na všetko.

Mikhaila vyvinula diétu s cieľom pomôcť sama sebe, keďže od detstva trpela viacerými závažnými chorobami. Keď mala iba 7 rokov, lekári jej diagnostikovali reumatoidnú artritídu (autoimunitné ochorenie, ktoré postihuje kĺby – pozn. redakcie). Symptómami však trpela už od 2 rokov. Liečba obsahovala lieky na potláčanie imunity, čo malo za následok, že sa jej ako 12-ročnej pridružila aj ťažká forma depresie. Neskôr sa jej stav zlepšil, čo pripisuje práve veľkému množstvu steakov.

Spíkerka tvrdí, že jej diéta zachránila život, odborníci však nesúhlasia. Všeobecne potvrdené jej odhady zatiaľ nie sú, o tom, čo je skutočná pravda už rozhodni sám.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie