fbpx

Kovačičov drsný odkaz: Čelíme tlakom vedenia aj politikov, ale vytrváme

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: Reprofoto TV Noviny.

Michal Kovačič sa dnes v relácii Na telo úprimne a drsne vyjadril k aktuálnej situácii, s ktorou dnes médiá bojujú. Tvrdí, že spravodajstvo TV Markíza čelí nielen politickým tlakom, ale aj tlakom zo strany vedenia.

Moderátor v relácii na záver predniesol svoj odkaz. Hneď zo začiatku vyjadril:

„Boj o podobu spravodajstva televízie Markíza prebieha už celé mesiace, čelíme tlakom nielen od politikov, ale  aj od vlastného vedenia. Pokusy o cenzúru začali   už začiatkom roka, čelili im aj televízne noviny. Naša redakcia sa nezľakla, zomkla sa a spoločne sme sa im postavila dnes majú úplne inú podobu, do akej ich naše vedenie tlačí,“ povedal Kovačič.

Fakty hovoria o tom, že relácie je v súčasnosti mimoriadne obľúbená.

„Na telo je za šesť rokov najledovanejšou diskusiou na Slovensku. Nič na tom nezmenil ani pártýždňový bojkot dohodnutý politikmi, naopak víťazí v divákom záujme aj bez nich. Je preto logické, aby naše vedenie reláciu podporilo, avšak rozhodli sa skôr škrtať jej epizódy. Je paradoxné, že sa to deje v ten istý týždeň, ako získala relácia novinársku cenu, “ tvrdí otvorene moderátor.

„Slovensko práve teraz prežíva boj o orbanizáciu televízie (spôsob, ako vláda maďarského premiéra Viktora Orbána postupne prevzala moc nad médiami, pozn. redakcie), na verejnosti sa debatuje o budúcnosti RTVS. Tento boj sa ale v skutočnosti odohráva všade, deje sa ale potichu a plíživo. Aj keď to tak možno nevyzerá, ak to nezastavíme, bude to mať zničujúce následky pre slovenskú demokraciu.“ 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Adel Ghannam (@adel_fresh)

 

Nespokojní sú viacerí

Kovačič nebol jediný, ktorý úprimne vyjadril svoj názor. Viacerí moderátori či redaktori sú  z aktuálnej politickej situácie znepokojení. Z televízie Joj odchádza aj  Jana Krescanko Dibáková, moderátorka politickej debaty Na hrane, píšu Aktuality.sk

„Symbolicky, som sa s televíziou Joj definitívne rozlúčila. V dobrom, bez búchania dvier, ale žiadnu inú cestu som už pred sebou nevidela, hoci ma nikto neposielal preč. Inak sa pozerám na dôležitosť politického spravodajstva, ktorého je už vo vysielaní viditeľne menej, na podobu vysielania pred prezidentskými voľbami a perspektívu relácie Na hrane, ktorej som odovzdala kus svojho života,“ napísala Krescanko Dibáková na sociálnej sieti.

Doplnila, že sa pre výpoveď nerozhodla zo dňa na deň, hoci prezidentské voľby boli napokon rozhodujúce. V televízii strávila 22 rokov.

Zákon o STVR posunuli ďalej

Nedávno sme informovali, že návrh zákona o STVR, v stredu poslanci Národnej rady (NR) SR posunuli do druhého čítania.

Rozhlas a televízia Slovenska sa má podľa neho zmeniť na STVR. Orgánmi STVR majú byť rada a generálny riaditeľ. Poradným orgánom rady má byť deväťčlenná etická komisia. Jej úlohou má byť sledovanie dodržiavania štatútu pracovníkov a spolupracovníkov STVR a iných etických princípov. Riaditeľa by mala voliť deväťčlenná rada so štyrmi nominantmi Ministerstva kultúry SR.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie