fbpx

IT: Novou šéfkou Twitteru sa stane Linda Yaccarinová

San Francisco 12. mája (TASR) – Novou výkonnou riaditeľkou Twitteru sa stane bývalá šéfka NBCUniversal pre reklamu Linda Yaccarinová, uviedol jeho majiteľ Elon Musk. TASR o tom informuje na základe správy CNBC.

Reklama

„S radosťou vítam Lindu Yaccarinovú ako novú generálnu riaditeľku spoločnosti Twitter,“ uviedol Musk na Twitteri, čím potvrdil predchádzajúce špekulácie. Dodal, že Yaccarinová „sa bude zameriavať predovšetkým na obchodné operácie“, zatiaľ čo on sa sústredí na navrhovanie produktov a nové technológie. „Teším sa na spoluprácu s Lindou pri transformácii tejto platformy na X, aplikáciu pre všetko,“ dodal.

Oznámenie prichádza len deň po tom, ako Musk vo štvrtok (11. 5.) prostredníctvom Twitteru oznámil, že odstúpi z postu šéfa Twitteru a že už vybral svoju nástupkyňu, ktorá funkciu prevezme približne o šesť týždňov.

Yaccarinová nastúpila do spoločnosti NBCUniversal v roku 2011 a neskôr sa stala šéfkou jej globálnych reklamných operácií.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie