fbpx

Jožo Ráž z Elánu mal zraziť cyklistu. Z miesta nehody ušiel

Reklama
Na snímkach Jožo Ráž. Zdroj: Facebook/Jožo Ráž - oficiálny FB, Elán

Spevák legendárneho Elánu mal v pondelok dopoludnia v Bratislave zraziť cyklistu. Tvrdí to bývalý asistent poslankyne Jakub Tomiš, ktorý údajne videl nehodu aj to, že hudobník následne ušiel.

Ráž mal do cyklistu naraziť v centre hlavného mesta. „Priamo predo mnou sa krátko po rozsvietení zelenej zrazil cyklista s autom. Po tejto škaredej zrážke cyklista spadol na zem tesne pred mojím autom. Vodič auta musel náraz cítiť, ale nezastavil a pokračoval v jazde,“ napísal bývalý asistent poslankyne Vladimíry Marcinovej denníku Nový Čas.

Cyklista podľa neho zrejme nebol vážne zranený, zdvihol svoj bicykel a dokráčal na chodník. Ešpézetku auta už ale nemal šancu zahliadnuť, Tomiš tvrdí, že naňho zakričal, či je v poriadku. Cyklista ho ale nepočul a pred kaviarňou sedeli ľudia, ktorí mu mali pomôcť.

„Osobne však neznášam vodičov, ktorí sa na cestách chovajú k cyklistom arogantne a po takej zrážke ani nezastavia, aby sa uistili, že je všetko v poriadku. Preto som neváhal ani sekundu, keď som toto auto o chvíľu neskôr dostihol stáť na červenej na križovatke Záhradnícka a Karadžičova. Zastavil som vedľa neho, stiahol okienko, on stiahol okienko a… za volantom sedel Jožo Ráž z Elánu,“ uviedol.

Mal sa ho teda opýtať, či vážne nezastaví, keď autom zhodí cyklistu na zem. „Odpovedal, že v spätnom zrkadle videl, že sa postavil, takže nezastavil. Od človeka, ktorý prežil vážnu dopravnú nehodu, by som očakával ohľaduplnejšie správanie na cestách. Ale vlastne… čo som mohol čakať od Jožo Ráža?“ doplnil.

Ráž skoro prišiel o život v roku 1999. Počas jazdy na motorke mu nedal prednosť v centre Bratislavy nemecký vodič. Po vážnej nehode zostal dva mesiace v kóme a z následkov ťažkých zranení sa roky zotavoval.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie