fbpx

Kampaň pred druhým kolom volieb sa končí. Korčok vystupoval na námestí, objavili sa Pellegriniho fotky

Reklama
Na snímke kandidáti na prezidenta Ivan Korčok a Peter Pellegrini. Zdroj: FACEBOOK/Ivan Korčok, Peter Pellegrini

Ivan Korčok opäť pritiahol tisícky svojich prívržencov na námestie a Peter Pellegrini sa po prvom kole konečne dočkal podpory od vládnej koalície. V posledný deň prezidentskej kampane došlo aj k takýmto odhaleniam.

Všetci traja sa stretli v centrále SNS a po hodinovom rokovaní sa na pár minút postavili pred kamery. „Nech žije Slovenská republika a ja dodávam, že Smer-slovenská sociálna demokracia volí Petra Pellegriniho,“ vyhlásil Fico a pridali sa k nemu aj Danko a ministri vlády. Ivana Korčoka nazývali „zlom“, „protislovenským kandidátom“ či mužom „slúžiacim zahraničným záujmom“.

Voličov varovali, že ak Korčok zvíťazí, pokúsi sa „deštruovať vládu a za každú cenu vyvolať predčasné parlamentné voľby“.

Podpora od Uhríka aj Kotlára

Nemenej podstatnou môže byť nepriama podpora, ktorú dnes Pellegrinimu vyslovil šéf mimoparlamentnej Republiky Milan Uhrík. Aj napriek tomu, že sa uhríkovci voči Pellegrinimu vždy vymedzovali, dnes ohlásili, že v druhom kole „treba voliť tak, aby nevyhral Korčok“.

Na stranu šéfa Hlasu sa postavili aj neúspešný kandidát Ján Kubiš, ktorému v prvom kole svoj hlas dalo 45-tisíc ľudí, či splnomocnenec pre vyšetrovanie pandémie covidu Peter Kotlár, ktorý úzko spolupracoval s Harabinom.

„Volil som Harabina, teraz budem voliť Pellegriniho. Nie pre jamky. Ale preto, že mám len tieto dve karty, Vojnu a Mier,“ napísal na sociálnej sieti. No a napokon, podporu Pellegrinimu na poslednú chvíľu vyjadrila aj Sme rodina Borisa Kollára, ktorej výtlak je už v súčasnosti minimálny.

Pellegrinimu by pomohlo najmä to, ak by sa k nemu prihlásil Štefan Harabin, ktorého v prvom kole krúžkovalo viac ako štvrť milióna ľudí. Niečoho takého sa však líder Hlasu ani dnes nedočkal. Harabin na Pellegriniho ostro útočil už pred prvým kolom a neprekvapil ani dnes.

Vo videu, ktoré zverejnil na YouTube, opakuje, že „funkcia predsedu parlamentu nemôže kandidovať“ a že Pellegrini a Korčok sú programovo „siamské dvojčatá“. Rozdiel medzi kandidátmi je podľa neho v tom, že Pellegrini by ako prezident neudelil amnestiu Andrejovi Kiskovi.

Postavili sa za Korčoka

Harabina síce Pellegrini nezískal, predsedu Národnej rady však dnes na Slovensko prišiel osobne podporiť český expremiér Andrej Babiš. Aj so spisovateľom Jozefom Banášom všetci traja strávili v spoločnej debate viac ako hodinu.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2 3
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie