fbpx

Klimatickí aktivisti protestovali pred Senátom v Ríme

Reklama
EBE 29 Rím - Klimatické aktivistky z hnutia Poslednej generácie sa oblievajú blatom pred budovou Senátu v Ríme v Taliansku poèas protestu v utorok 23. mája 2023. FOTO TASR/AP Climate activists of the 'Last Generation' shower themselfes with mud in front of the Senate building in Rome, Italy, Tuesday, May 23, 2023. (Cecilia Fabiano/LaPresse via AP)

Zdroj foto: TASR

Klimatickí aktivisti zo skupiny Posledná generácia (Ultima Generazione) v utorok protestovali pred budovou talianskeho Senátu v Ríme.

„Toto je bahno z Emilie!“ kričala jedna zo žien a hádzala ma kolegyňu bahno, aby upriamila pozornosť na nedávne ničivé záplavy v regióne Emilia Romagna. Tamojšie výčiny počasia sa pripisujú zmene klímy.

V regióne na severovýchode Talianska prudké lejaky spôsobili záplavy a tisíce jeho obyvateľov stále zápasia s bahnom a kalom naplaveným do ich domovov.

Protest bol namierený aj proti predsedovi Senátu Ignaziovi La Russovi. Politik z krajne pravicovej strany Bratia Talianska (FdI) nedávno povedal, že aktivisti by mali namiesto protestov ísť do zaplavených oblastí a pomáhať s upratovacími prácami.

Toto bol „propagandistický pokus obviniť tých, čo žiadajú seriózne politiky, aby sa takéto tragédie už nestávali“, uviedla vo vyhlásení skupina Posledná generácia.

Okrem ohadzovania sa bahnom ďalší členovia skupiny striekali vodu na priečelie Palazzo Madama, sídlo hornej komory talianskeho parlamentu. Aktivistov odtiaľ odtiahla ochranka a polícia.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie