fbpx

Kremeľ kritizuje Macronove vyjadrenia o závislosti Ruska od Čín

Reklama

Zdroj foto: twitter/EmmanuelMacron

Kremeľ v pondelok kritizoval víkendové vyjadrenia francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona o závislosti Ruska od Číny.

Macron cez víkend v rozhovore pre francúzsky denník L’Opinion vyhlásil, že Rusko vojnu na Ukrajine už geopoliticky prehralo a stáva sa vazalským štátom Číny.

„Kategoricky s tým nesúhlasíme, pretože naše vzťahy s Čínskou ľudovou republikou nesú charakter strategického, zvláštneho partnerstva,“ povedal novinárom hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Macronove slová označil za potvrdenie úplného nesprávneho pochopenia toho, čo sa deje. Vzťahy medzi Čínou a Ruskom sú podľa hovorcu založené na vzájomných záujmoch, prínosoch, blízkych pohľadoch na svet a spoločnom odmietaní akéhokoľvek pokusu diktovať krajinám, ako sa majú správať.

Čína v spojitosti s konfliktom na Ukrajine zaujíma neutrálny postoj, ruskú inváziu však neodsúdila, pripomína AFP. Čínsky prezident Si Ťin-pching sa usiluje o sprostredkovanie mierových rokovaní medzi Ruskom a Ukrajinou. V apríli telefonoval s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie