fbpx

Ktoré značky áut vydržia najviac kilometrov? V REBRÍČKU nájdeš aj obľúbencov Slovákov

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: Freepik

Na inzertných portáloch je plno vozidiel s nízkym počtom najazdených kilometrov za podozrivo nízke ceny. Otázkou zostáva, či sú údaje na ich tachometroch pravdivé.

Spoločnosť carVertical zverejnila zaujímavý prieskum, ktorý ukazuje, aké autá mávajú najviac najazdených kilometrov. Priemerný nájazd pri danej značke vám môže prezradiť, či auto kúpiť, alebo sa mu radšej vyhnúť.

„Vozidlo s výrazne vyšším počtom najazdených kilometrov, než aký je priemer na trhu, môže byť pre majiteľa z hľadiska finančných nákladov horšie predvídateľné,“ upozorňuje Matas Buzelis, expert na automobily a vedúci komunikácie v spoločnosti carVertical.

Ojazdené autá s vyšším nájazdom bývajú spravidla lacnejšie, mnoho zákazníkov tak ich nákup s potenciálnou úsporou peňazí láka. Než sa však vodiči pre nákup takého vozidla rozhodnú, mali by zvážiť riziká späté s možnou opotrebovanosťou dielov a poruchami s tým spojenými.

Napriek tomu, že stav tachometra o stave vozidla a jeho prípadnej cene hocičo napovie, nie je novinkou, že s týmito údajmi môžu predajcovia manipulovať – stočením počtu najazdených kilometrov zvýšia hodnotu vozidla a následne ho predajú za vyššiu cenu, než akú v skutočnosti má.

„Auto so skutočným počtom najazdených kilometrov bude mať vždy vyššiu hodnotu ako vozidlo so stočeným tachometrom,“ podotýka Buzelis.

Ako teda poznať, kedy už je nájazd veľmi vysoký, alebo naopak podozrivo nízky?

Spoločnosť CarVertical sa zaoberá spracovaním dát o automobiloch a vykonala prieskum, ktorého cieľom bolo zistiť, ktoré značky majú priemerne najviac najazdených kilometrov.

Môže to byť akási pomôcka: Pokiaľ už počet najazdených kilometrov auta výrazne prevyšuje priemer typický pre danú značku, mal by majiteľ takého vozidla zvážiť jeho predaj. A kupujúci si má dobre rozmyslieť a prepočítať pomer ceny a hodnoty. Údaje na tachometri totiž súvisia so spoľahlivosťou – opotrebované diely vyžadujú častejší servis, ktorý so sebou prináša vyššie náklady.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie