fbpx

Kvalitu Slovákov preveria Nóri na čele s hviezdnym Haalandom. Calzona: Z mužstva dostávam pozitívne signály

Reklama
Na snímke vpravo tím Slovenska a vľavo tím Rakúska počas hymny pred začiatkom prípravného futbalového zápasu Slovensko - Rakúsko 23. marca 2024 v Bratislave. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Slovenská futbalová reprezentácia odohrá druhý prípravný zápas v marcovom asociačnom termíne. Po sobotňajšej prehre s Rakúskom na Tehelnom poli 0:2 si tentoraz zverenci talianskeho trénera Francesa Calzonu zmerajú sily s kvalitným Nórskom. Zápas sa uskutoční v utorok 26. 3. 2024 o 19:00 h v Osle. Podľa viacerých indícií čaká naše národné mužstvo ťažký, veľmi náročný test.

Ako je všeobecne známe, naši reprezentanti nepodali v sobotu 23. marca proti Rakúsku najpresvedčivejší herný výkon. Inkasovali už v siedmej sekunde od Baumgartnera, čo bol najrýchlejší gól, aký kedy naša reprezentácia inkasovala v histórii. Neskôr sme sa ako-tak oklepali, ale len veľmi ťažko sme riešili prechodovú fázu a takmer vôbec sme sa nedostávali do gólóvých šancí. Skutočnosti nasvedčovali tomu, že súper nás dobre prečítal, ušil na nás účinnú taktiku a my sme si jednoducho nevedeli poradiť.

Čiernou škvrnou zápasu boli taktiež zranenia Pekaríka so Suslovom. Pred dnešným zápasom dostal voľno brankár Dúbravka, a tak bude chytať Rodák z Fulhamu. Pripomíname, že ešte pred zrazom utrpeli zranenia Schranz, Polievka, Šatka a Vavro.

„Aj na základe zranení musíme pristúpiť k zmenám v porovnaní so zápasom s Rakúskom. Ale nechceme úplne prekopať mužstvo. Nastúpia asi 3-4 noví hráči od začiatku. Máme k dispozícii 6 striedaní, takže vieme vstúpiť do stretnutia aj v jeho priebehu,“ vravel na pondelkovej tlačovej konferencii Francesco Calzona.

Vyzdvihol hru Nórov, ktoré v piatok podľahlo Česku 1:2. V jeho kádri sú hviezdne mená – hrotový útočník Haaland z Manchestru City a tvorca hry Odegaard z Arsenalu Londýn.

„Nóri majú výborných hráčov a dobrú organizáciu hry. Naposledy síce doma prehrali, ale podľa mňa to bol z ich strany solídny zápas. Teraz nastúpia znova doma a som presvedčený o tom, že nás nepodcenia, lebo nebudú chcieť zopakovať negatívny výsledok na svojom ihrisku. Určite nás čaká ťažký protivník, ale my sme chceli hrať v príprave s takýmito ťažkými súpermi, lebo na Eure 2024 v Nemecku nastúpime proti tímom podobnej kvality a možno aj lepším. Pre mňa je dôležité, že z nášho mužstva dostávam pozitívne signály a ako od začiatku hovorím, v príprave ma viac ako výsledky zaujíma hra tímu,“ pokračoval rodák z Vibo Valentia.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie