fbpx

Láska ku zvieratám sa mu stala osudná: Bývalého veterinára našli mŕtveho, pohrýzli ho psy

Reklama
Na fotografii Antony Harrington, na ktorého zaútočila svorka psov. Zdroj: Facebook/Tony Harrington.

Veterinárneho lekára na dôchodku našli mŕtveho v jeho záhrade po tom, čo ho pohrýzlo sedem psov vrátane jeho vlastného čierneho ruského teriéra. Na 77-ročného Antonyho Harringtona zaútočila svorka, v ktorej bolo údajne aj niekoľko veľkých bernských salašníckych psov, informuje o tom Daily Mail.

Otec troch detí „vždy miloval zvieratá,“ povedal jeho priateľ. Polícia naďalej vyšetruje smrť, pričom sa snažia zistiť, či príčinou smrti boli uhryznutia, alebo či bol mŕtvy už v čase útoku v novembri minulého roka.

Svedkovia uviedli, že útok bol taký brutálny, že po záhrade sa našli rozhádzané kúsky Harringtonovho oblečenia.

Harrington viedol veterinárnu ordináciu v birminghamskej štvrti Hodge Hill s názvom The Lodge so svojou zosnulou manželkou Louise od roku 1980 až do odchodu oboch do dôchodku.

Počet útokov psov v Spojenom kráľovstve sa za rok zvýšil o pätinu a polícia zaznamenala viac ako 80 prípadov denne. Vlani evidovali vyše 30 tisíc trestných činov, pri ktorých pes zranil človeka.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie