fbpx

Matka odišla na dovolenku, zatiaľ čo jej batoľa doma umieralo. Dostala doživotie

Reklama
Kristel Candelario bola v Ohiu odsúdená na doživotný trest odňatia slobody bez milosti. Zdroj: X/WI-JO-®

V lete minulého roka odišla žena z amerického štátu Ohio na 10-dňovú dovolenku a nechala svoju 16-mesačnú dcéru doma samu. Batoľa v ohrádke zomrelo na podvýživu a dehydratáciu. Súd teraz ženu poslal do väzenia na doživotie bez možnosti prepustenia, informovala v utorok agentúra AP.

32-ročná Kristel Candelariová odišla z Clevelandu na dovolenku do Detroitu a Portorika, odkiaľ dokonca na sociálnych sieťach zverejňovala fotografie. Keď sa po desiatich dňoch vrátila, jej dcéra Jailyn bola v detskej postieľke, ale nedýchala. Candelariová zavolala záchrannú službu a záchranári krátko po príchode konštatovali smrť dievčatka.

„K svojmu dieťaťu sa vrátila až 16. júna 2023 okolo ôsmej hodiny ráno. Po návrate Candelariová našla svoju 16-mesačnú dcéru nereagujúcu a zavolala políciu,“ napísala vo vyhlásení prokuratúra okresu Cuyahoga.

Podľa záchranárov bolo dieťa „extrémne dehydrované“ a skonštatovali už len jeho smrť. Následná pitva preukázala, že dievčatko zomrelo na následky vyhladovania a ťažkej dehydratácie. Podľa záchranárov a polície bolo dieťa nájdené na podložke znečistenej močom a výkalmi, uvádza denník Daily Mail.

Candelariová, ktorá údajne podľa svojich obhajcov trpí depresiami a ďalšími bližšie nešpecifikovanými psychickými ťažkosťami, uviedla, že denne sa modlí za odpustenie a dodala, že sa nesnaží ničím ospravedlniť svoj čin

„Tak ako ste Jailyn neprepustili zo zajatia, mali by ste stráviť zvyšok života v cele bez slobody. Jediný rozdiel bude v tom, že vo väzení vás budú aspoň kŕmiť a dávať vám tekutiny, ktoré ste jej odopreli,“ povedal sudca okresného súdu Brendan Sheehan pri vynesení rozsudku. Povedal, že žena sa dopustila „najväčšej zrady“ na svojej dcére.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie