fbpx

Mikuláš Dzurinda už nie je predsedom strany. Tá spúšťa petíciu a vyzýva prezidentku, aby odňala vláde poverenie výkonu zahraničnej politiky

Reklama
Mikuláš Dzurinda a Ľuboš Schwarzbacher. Zdroj: TASR/František Iván

Novým predsedom strany Modrí – ES sa stal Ľuboš Schwarzbacher. Zvolili ho delegáti na nedeľnom republikovom kongrese. Ten nahradil Mikuláša Dzurindu. Strana zároveň informovala, že spúšťa petíciu a vyzýva prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby odňala vláde poverenie výkonu zahraničnej politiky.

Strana sa chce sústrediť najmä na ekonomiku, školstvo, zdravotníctvo a zahraničnú politiku.

„Mojím cieľom je vybudovať silnú stranícku základňu, ktorá ponúkne adekvátnu alternatívu pravicovému voličovi nielen v Bratislave, ale najmä v regiónoch, ktoré sú momentálne zanedbávané,“ skonštatoval Schwarzbacher.

V súvislosti s petíciou strana uviedla, že podľa Ústavy SR navonok zastupuje SR prezident, ktorý len poverením preniesol tieto kompetencie na vládu. „Je najvyšší čas, aby prezidentka SR Zuzana Čaputová odňala toto poverenie vláde, kým tá nenapácha obrovské reputačné škody Slovensku,“ podotkol Schwarzbacher.

Zároveň poukázal na viaceré kroky súčasného kabinetu a reakciu zahraničia. Strana dodala, že prezidentka má príležitosť nahradiť premiéra Roberta Fica už na nadchádzajúcom samite Európskej únie budúci týždeň.

Strana si zároveň na kongrese zvolila za podpredsedov Janu Ambrošovú, Janu Šokovú a Andreja Aleksieva. Predchádzajúci líder Mikuláš Dzurinda sa neuchádzal o post predsedu, zostal členom predsedníctva a stal sa predsedom programovej rady strany.

„Dnešný svet patrí mladým. Som rád, že má strana Modrí – ES mladých, odhodlaných a už teraz úspešných odborníkov,“ uviedol Dzurinda.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie