fbpx

Milujete Vianoce? Toto je top 8 vianočných trhov v Európe, ktoré by ste mali určite navštíviť

Zdroj: Freepik/gpointstudio

Rozprávkové svetlá, ručne vyrábané drobnosti, horúce praclíky a mnoho ďalších maličkostí, ktoré dodávajú Vianociam pravú nefalšovanú atmosféru. Najlepšie vianočné trhy v Európe navyše môžu ponúknuť aj neopakovateľný víkendový výlet. Ktoré z nich sa oplatí navštíviť?

Nemecké trhy sú pravdepodobne najznámejšie. Svoje čaro má takisto aj Praha, Kodaň, Krakov či Budapešť. Vydajte sa s nami na tour tými najkrajšími vianočnými trhmi v Európe v roku 2023.

Kolín nad Rýnom, Nemecko

Kolín nad Rýnom je už dlhodobo v období Vianoc obľúbený a vyhľadávaný. Zároveň je označovaný za slávnostnú destináciu. Nachádza sa tu niekoľko vianočných trhov, z ktorých najväčší býva v centre mesta pod katedrálou. Markt der Engel svojim návštevníkom sprostredkováva čarovné momenty so stovkami blikajúcich svetielok zavesenými nad trhom do tvaru hviezd a anjelov. Nikolausdorf, teda dedina svätého Mikuláša, je malým detským mestečkom.

V meste nájdete dokonca aj tematické trhy, ako napríklad trhy mýtických škriatkov či námornej histórie s morskými chatrčami a pirátmi. Ak však túžite po niečom tradičnejšom, obujte si korčule a nasávajte ducha Vianoc na vonkajšom klzisku na Heumarkt.

Drážďany, Nemecko

Pri myšlienke Vianoc si mnoho ľudí spomenie práve na nemecké mesto Drážďany. Ide o jedny z najstarších a najmalebnejších trhov na svete. Vianočné trhy v Drážďanoch, teda Striezelmarkt, boli založené v roku 1434 ako jednodňové podujatie. Dnes sa zvyknú konať približne od konca novembra až do 24. decembra.

V súčasnosti patria medzi obrovské a sú domovom pre viac než 240 predajcov, ktorí ponúkajú rozličné produkty od keramiky až po horúce praclíky. Na trhoch nechýba ruské koleso, ktoré vám celú oblasť predstaví z úplne inej perspektívy. V Drážďanoch budete mať bezpochyby Vianoce ako na dlani.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2 3
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie