fbpx

Minister vnútra platí „prezidentskú reklamu“. Môže ísť o porušenie zákona

Reklama
Na snímke vpravo minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok (HLAS-SD) prichádza na mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady SR v Bratislave v pondelok 25. marca 2024. Zdroj: FOTO TASR/Jakub Kotian

Predvolebná kampaň na oboch stranách pomaly končí. Zapájajú sa do nej však aj politici blízki šéfovi Hlasu a predsedovi parlamentu. Jedna z platených prezidentských reklám sa ukázala používateľom Facebooku. Informujú o tom tvnoviny.sk.

Na Facebooku sa objavila platená reklama od ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD), ktorý vo videu dokonca aj vystupuje. Má odkaz pre Ivana Korčoka.

Platená reklama na Facebooku. Zdroj: facebook.com

„Pán Korčok, vy ste človekom vojny. A verím, že prezidentom nebudete len z jedného dôvodu – že mierumilovný slovenský národ si takéhoto človeka za prezidenta a vrchného veliteľa ozbrojených síl jednoducho nezvolí,“ hovorí minister vo videu.

Porušuje zákon?

Podľa zákona o volebnej kampani môžu za svoje kampane platiť len kandidáti na prezidenta, nikto iný to robiť nesmie. V minulosti mohli tzv. tretie strany oficiálne podporovať kampane, ale poslanci túto možnosť zo zákona odstránili pred niekoľkými rokmi.

Pravidla politickej kampane sleduje rezort vnútra

Rezort vnútra sleduje pravidlá politickej kampane a jeho súčasný šéf platí za reklamu na sociálnej sieti, ktorá škodí jednému z prezidentských kandidátov. Avšak nie je zrejmé, či sa na túto činnosť už niekto sťažoval.

Šutaj Eštok nie je jediný. Podľa Google Transparency má podobnú reklamu Branislav Ondruš z Hlasu, štátny tajomník na ministerstve práce, ktorá sa objavila na YouTube.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie