fbpx

Mladík dostal osem rokov za brutálny útok na Ukrajinca. Išlo o pokus o vraždu?

Reklama
Odsúdený mladík. Zdroj: Reprofoto/Novinky.cz

Vladimír Klempár (24) si za pokus o vraždu neodsedí dvadsať rokov, ale maximálne osem rokov za ťažké ublíženie na zdraví. Tento verdikt mu v utorok predpoludním vyniesol Krajský súd v Ostrave. Informujú o tom české Novinky.

Súdne rozhodnutie

Štátny zástupca obžalobu predložil ako pokus o vraždu spáchaný mimoriadne surovým spôsobom. Kľúčovou otázkou bolo, či sa tento čin dá kvalifikovať ako pokus o vraždu alebo nie. Po dôkladnom zvážení súd dospel k záveru, že ide o ťažké ublíženie na zdraví, čo je právne dostatočne kvalifikované,“ vysvetlil predseda senátu Ondřej Běčák dôvod preklasifikovania činu, pri ktorom minulý rok 19. júla takmer zomrel 57-ročný Ukrajinec, ktorý žil s Klempárovou príbuznou.

Incident sa odohral okolo 22. hodiny na križovatke ulíc Tržní a Lidická v Ostrave-Vítkoviciach. Klempár najprv muža udrel päsťou do tváre. Keď napadnutý zostal ležať na chodníku, začal ho biť päsťami, kopať do tváre a šliapať naňho. „Následne, bez akéhokoľvek záujmu o stav zraneného, ktorý stratil vedomie, krvácal a ležal nehybne, utiekol z miesta činu,“ opísal štátny zástupca David Bartoš, pričom dodal, že starší muž prežil len vďaka včasnej pomoci svedkov a rýchlej lekárskej starostlivosti.

Zranenia a dôsledky

Pri brutálnom útoku utrpel Ukrajinec mnoho zlomenín tvárových kostí, vrátane odlomenia časti lebky, zlomenín čeľuste a lebky a rozsiahleho krvácania do mozgu. V nemocnici strávil dva mesiace a následne prešiel náročnou rehabilitáciou. Na súdne pojednávanie neprišiel, pretože sa vrátil na Ukrajinu a incident si nepamätá.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie