fbpx

MO: Procesy na obstaranie vozidiel z grantu USA možno začať po spresnenej ponuke

Bratislava 11. mája (TASR) – Vnútroštátne procesy v súvislosti s obstaraním obrnených vozidiel Oshkosh JLTV 4×4 z amerického grantu sa môžu začať až po prijatí spresnenej ponuky od USA. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kakaščíková.

Reklama

Ako vysvetlila, tohtotýždňové schválenie predaja americkým ministerstvom zahraničných vecí je ďalším krokom v procese schvaľovania na americkej strane. Výsledkom by mala byť konkrétna ponuka.

Rezort obrany zatiaľ nedokáže odhadnúť, kedy príde k uzavretiu zmluvy. „Podpis zmluvy závisí napríklad aj od prijatia spresnenej ponuky od USA. Presný čas preto v tomto momente stanoviť nevieme. Platí však, že našou snahou je uzatvoriť tento proces čo najskôr,“ skonštatovala hovorkyňa.

Cena vozidiel by mala byť plne pokrytá americkým grantom. Slovensko požiadalo Spojené štáty aj o ponuku na útočné pušky a systémy protidronovej ochrany.

Dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď vlani informoval, že ministerstvo obrany získalo z fondov USA vyše 200 miliónov dolárov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie