fbpx

MO SR upozorňuje na plánované presuny vojakov a techniky

Reklama
Zdroj foto: facebook/mosr

Ministerstvo obrany (MO) SR upozorňuje na viaceré plánované a riadne schválené cestné a železničné presuny Ozbrojených síl (OS) SR, ale tiež zahraničných spojeneckých ozbrojených síl cez územie SR. Uskutočnia sa v období od 22. mája a následne počas júna.

„Presuny súvisia s cvičením slovenských ozbrojených síl a tiež s pravidelnými a naplánovanými rotáciami v rámci Mnohonárodnej bojovej skupiny NATO v SR,“ priblížilo ministerstvo.

MO SR vysvetľuje, že ide o bežnú obmenu personálu a techniky v rámci harmonogramu jednotlivých kontingentov. Súbežne, ale nezávisle od rotácií sa uskutoční aj cvičenie Ozbrojených síl SR Alertex, ktoré preverí pripravenosť útvarov a zariadení OS SR. „Ide o bežné cvičenie, ktoré sa nijakým spôsobom nedotkne civilného obyvateľstva,“ doplnil rezort.

Ministerstvo deklaruje, že v súvislosti s presunmi prijalo potrebné organizačné opatrenia, aby minimalizovalo vplyv na bežnú premávku. Zároveň však apeluje na verejnosť, aby v rámci bezpečnosti a ohľaduplnosti umožnila vojakom plynulý prejazd a zdržala sa fotografovania alebo zaznamenávania presunov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie