fbpx

Moskva prepustí Indov, ktorí pre falošné sľuby vstúpili do ruskej armády

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: Andy Vermaut

Rusko prisľúbilo, že prepustí Indov, ktorí sa nechali zločineckými organizáciami oklamať a skončili v radoch ruskej armády, ktorá ich napokon poslala bojovať na Ukrajinu. V utorok to uviedol námestník indického ministra zahraničných vecí Vinej Mohan Kvátra, informovala agentúra Reuters.

 

Túto otázku podľa ministra otvoril indický premiér Naréndra Módí na rokovaniach s ruským prezidentom Vladimirom Putinom počas návštevy v Moskve. India sa dlhodobo usiluje o prepustenie svojich občanov, ktorých podľa ich rodín do Ruska zlákal prísľub „pomocných prác“ v tamojších ozbrojených silách.

 

Reuters píše, že za týmito prísľubmi stojí organizácia obchodujúca s ľuďmi v Indii, ktorá prostredníctvom sociálnych sietí a miestnych „agentov“ lákala ľudí do Ruska ponukou lukratívneho zamestnania alebo prijatia na štúdium. Podľa indického Ústredného vyšetrovacieho úradu (CBI) malo ísť o „pochybné súkromné univerzity“.

V Rusku im však vzali cestovné pasy a pred nasadením na Ukrajinu ich vycvičili na bojové operácie. Vláda v Naí Dillí odhaduje, že v ruskej armáde v súčasnosti slúži 30 až 40 Indov. Najmenej štyria zahynuli počas vojny na Ukrajine.

Bude vás zaujímať
 

Kvátra povedal, že desiatich Indov už vrátili do rodnej krajiny a India s Ruskom bude ďalej pracovať na urýchlenom riešení zostávajúcich prípadov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie