fbpx

Muž napadol dôchodkyňu pri bankomate. Do väzenia sa podľa vlastných slov teší

Reklama
Muž si seniorku vyhliadol pri bankomate. Zdroj: Reprofoto/Video/TV JOJ

Neznámy muž olúpil 80-ročnú seniorku po tom ako si ju vyhliadol pri bankomate, z ktorého vyberala hotovosť. Seniorka sa bránila. Incident zachytili aj bezpečnostné kamery, ktoré ma polícia k dispozícii. Muž má pritom na krku už niekoľko obvinení.

Má iba 38 rokov a poriadne plný trestný register. Trestaný bol hlavne kvôli krádežiam a dočinenia mal aj s drogovým biznisom. K doteraz neuveriteľným 31 skutkom teraz pribudlo aj ďalšie obvinenie.

Siahol na starú ženu. Seniorku prepadol potom, čo vošla do vchodu svojej brány. Zápasili spolu a z ruky jej vytrhol kabelku.

„Podozrivý muž si všimol 80-ročnú seniorku, ako vyberá z bankomatu finančnú hotovosť, a preto sa za ňou vybral a nasledoval ju až do miesta jej trvalého bydliska,“ povedala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

So seniorkou bojoval pri výťahoch, no premohol ju a kabelku s peniazmi a dokladmi jej ukradol. „80-ročná seniorka pri zápase o kabelku spadla a poranila si chrbát, kolená aj ruku,“ dodala Ivanová.

Útočník sa podľa svojich vlastných slov do väzenia teší. Vraj si chce oddýchnuť, dať sa dokopy a pribrať.

Chytili ho vďaka okoloidúcemu

Keď muž prehľadával kabelku, všimol si ho okoloidúci, ktorý sa za ním rozbehol. Podozrivý tak kabelku odhodil a vzal nohy na plecia. Podozrivého muža sa  podarilo policajtom vo veľmi krátkom čase vypátrať a bolo mu vznesené obvinenie zo zločinu lúpeže.

Taktiež kvôli jeho kriminálnej minulosti navrhol vyšetrovateľ aj väzobné stíhanie, o ktorom rozhodoval sudca mestského súdu. Sudca pre prípravné konanie mestského súdu Košice vyhovel návrhu prokurátora a vzal do takzvanej útekovej väzby obvineného Martina M.

Obžalovanému Martinovi hrozí v prípade dokázania viny väzenie až na dvanásť rokov.

 

 

 

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie