fbpx

Mužovi sa podarilo dostať do vládneho konvoja, objal Scholza

Reklama
KK17 archív Schönefeld - Na archívnej snímke nemecký kancelár Olaf Scholz vystupuje z limuzíny na berlínskom letisku Schönefeld. Neznámemu mužovi sa vo Frankfurte nad Mohanom podarilo preniknú do kolóny nemeckého kancelára Olafa Scholza, ktorého následne objal. Muža po incidente zadržali, informovala v piatok 26. mája 2023 agentúra AP. FOTO TASR/DPA ARCHIV - 26.10.2022, Brandenburg, Schönefeld: Bundeskanzler Olaf Scholz (l, SPD) kommt zum Start einer zweitägigen Reise auf dem militärischen Teil des Flughafens Berlin Brandenburg BER an und steigt aus einer Limousine. (Zu dpa «Sicherheitspanne: Mann fährt im Kanzler-Konvoi mit und umarmt Scholz») Foto: Soeren Stache/dpa +++ dpa-Bildfunk +++
Zdroj foto: TASR

Neznámemu mužovi sa vo Frankfurte nad Mohanom podarilo preniknúť do kolóny nemeckého kancelára Olafa Scholza, ktorého následne objal. Muža po incidente zadržali.

Udalosť sa podľa nemeckého denníka Bild odohrala ešte v stredu večer, keď Scholz po oslavách 25. výročia Európskej centrálnej banky (ECB) mieril na letisko vo Frankfurte nad Mohanom, odkiaľ sa vrátil do Berlína.

Mužovi sa s vlastným autom podarilo bez oprávnenia zaradiť do kolóny vozidiel nemeckého kancelára. Po zastavení na letisku z auta vystúpil a Scholza objal. Správu nemeckých médií potvrdil aj hovorca nemeckej vlády.

Muža napokon zadržala kancelárova ochranka, avšak podľa denníka Bild zareagovala na toto narušenie bezpečnostných procedúr pomerne neskoro. Celá udalosť, ktorú už začala vyšetrovať polícia, sa zaobišla bez zranení.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie