fbpx

MZ posudzuje nákladovú efektívnosť plnej úhrady jednej z HPV vakcín

Reklama

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR posudzuje nákladovú efektívnosť plnej úhrady jednej z vakcín proti HPV. Rezort rešpektuje, že rozhodnutie o zvýšení úhrady zrušil súd. Avizoval, že po posúdení rozhodne, či sa výška úhrady vakcíny zvýši alebo nie.

TASR stanovisko poskytol komunikačný odbor MZ SR. „Ministerstvo plne rešpektuje rozhodnutie súdu o zrušení rozhodnutia ministerstva o zvýšení úhrady za vakcíny proti HPV. V zmysle aktuálnej právnej úpravy je ministerstvo oprávnené rozhodnúť o plnej úhrade vakcíny proti HPV za predpokladu, že takáto úhrada je nákladovo efektívna,“ uviedol rezort.

Na súd sa obrátila súkromná zdravotná poisťovňa Dôvera, ktorá teraz žiada aj náhradu škody. „Ministerstvo považuje za nevyhnutné zdôrazniť, že daný spor o zvýšení úhrady za vakcínu proti HPV, za ktorú zdravotná poisťovňa žaluje ministerstvo o náhradu škody, sa týka len jednej z viacerých dostupných vakcín proti HPV vírusu (2-valentnej vakcíny),“ uviedol rezort v reakcii. Doplnil, že podá k žalobe príslušné vyjadrenie.

Dôvera podala koncom apríla žalobu voči ministerstvu. Domáha sa náhrady škody vo výške približne 650.000 eur. Tá jej mala vzniknúť v súvislosti so zmenou úhrady vakcíny proti HPV v rozpore so zákonom.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie