fbpx

MZ: Zmluvy v súvislosti s obnovou nemocníc sa finalizujú

Bratislava 5. mája (TASR) – Zmluvy na čerpanie peňazí z plánu obnovy na obnovu nemocníc sa finalizujú. Pre TASR to potvrdil komunikačný odbor Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR. Čaká sa podľa jeho slov na vyjadrenie Asociácie Nemocníc Slovenska (ANS), ktorá si vyžiadala čas na zapracovanie pripomienok do 10. mája.

Reklama

 „Zmluvy (…) sú zo strany ministerstva vo fáze finalizácie a zapracovania obsahových či formálnych náležitostí (na čom ministerstvo intenzívne pracuje), ktoré boli prerokované so zástupcami týchto žiadateľov, či už na online alebo osobných stretnutiach, a to aj na úrovni štátneho tajomníka MZ SR Michala Palkoviča s cieľom urýchliť proces zazmluvňovania,“ spresnil.

Zmluvy na čerpanie peňazí sa zatiaľ podpíšu so siedmimi nemocnicami v Poprade, Leviciach, Spišskej Novej Vsi, Bardejove, Skalici, Zvolene a Bojniciach. Financie malo podľa pôvodného vyhodnotenia úspešných žiadateľov výzvy získať osem nemocníc. V súčasnosti sa ešte preveruje žiadosť nemocnice v Čadci.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie