fbpx

Na Kryme údajne v noci zostrelili šesť dronov

Reklama
KK29 Belgorod - Na snímke poškodené obrnené vojenské vozidlo po utorkových bojoch v Belgorodskej oblasti na juhozápade Ruska v v utorok 23. mája 2023. Ruská Belgorodská oblas hranièiaca s Ukrajinou sa v noci na stredu stala terèom poèetných útokov dronmi, uviedol v stredu jej gubernátor Viaèeslav Gladkov. V Belgorodskej oblasti od pondelka prebiehali boje po tom, èo tam z územia Ukrajiny prenikli ozbrojenci. Britská vojenská rozviedka vo svojej zvodke z utorka píše, že zatia¾ nie je možné presne urèi, aké diverzné skupiny prenikli z Ukrajiny na ruské územie. FOTO TASR/AP In this handout photo released by Belgorod region governor Vyacheslav Gladkov's telegram channel on Tuesday, May 23, 2023, a damaged armored military vehicle is seen after fighting in Russia's western Belgorod region on Tuesday. Russian troops and security forces fought for a second day Tuesday against an alleged cross-border raid that Moscow blamed on Ukrainian military saboteurs but which Kyiv portrayed as an uprising against the Kremlin by Russian partisans. Vyacheslav Gladkov, governor of the Belgorod region on the Ukraine border, said forces continued to sweep the rural area around the town of Graivoron, where the alleged attack on Monday took place. (Belgorod region governor Vyacheslav Gladkov telegram channel via AP)
Zdroj foto: TASR

Šesť dronov bolo v noci na štvrtok zostrelených nad anektovaným ukrajinským Krymským polostrovom, uviedli tamojšie úrady.

Ruskom dosadený krymský gubernátor Sergej Axionov uviedol, že k obetiam na životoch pri najnovších útokoch dronov nedošlo. Na Kryme a v Sevastopole, kde sa nachádza veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily, dochádza k opakovaným explóziám od vlaňajšieho augusta. V októbri minulého roka otriasol výbuch aj Kerčským mostom, ktorý bol následne niekoľko týždňov uzatvorený.

Začiatkom mája zachvátil požiar nádrže s palivom v obci Volna ležiacej neďaleko Kerčského mosta. Útoky na sklady paliva boli v posledných týždňoch hlásené z rôznych oblastí Ruska nachádzajúcich sa v blízkosti Ukrajiny.

Rusko anektovalo Krymský polostrov v roku 2014; medzinárodné spoločenstvo ho však ako súčasť Ruskej federácie neuznáva. Ukrajina sa už 15 mesiacov bráni voči ruskej vojenskej invázii a v rámci pripravovanej protiofenzívy opakovane uviedla, že v budúcnosti počíta aj oslobodením Krymu.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie